Які причини скасування переговорів між лідерами щодо підтримки України від Байдена, і чи можливе їх проведення в майбутньому?


Історичне засідання формату "Рамштайн", тобто контактної групи з питань оборони України, що мало відбутися 12 жовтня, скасоване. І так само не відбудеться закрита зустріч лідерів ключових держав-донорів України, запланована на полях загальної зустрічі. Хоча з нею у Києві публічно пов'язували сподівання на проривні "історичні рішення".

Президент Сполучених Штатів Джо Байден не тільки скасував свою поїздку до Німеччини, але й ухвалив рішення про скасування самої події.

Чи можна довіряти офіційним заявам США, що зміна планів сталася виключно через ураган "Мілтон", який рухається до Флориди? Можливо, справжнім каталізатором цих змін є сама Україна? Чи є ймовірність, що Білий дім повернеться до раніше запланованих ініціатив? Коли це може стати реальністю?

Всі ці питання розглядаються у відео, а глибший аналіз можна знайти в статті редактора "Європейської правди" Сергія Сидоренка під заголовком "Обіцянки, що зникли в повітрі". У ній йдеться про причини скасування "Рамштайн" Джо Байденом та наслідки цього рішення для України. Пропонуємо короткий огляд цієї статті.

Спершу коротко про те, чому така увага до скасованої зустрічі у Німеччині не є перебільшенням.

Незважаючи на те, що формат "Рамштайн" став регулярним, і за майже 2,5 роки його функціонування відбулося вже 24 зустрічі, поточне засідання повинно було стати винятковим. Вперше в рамках цього формату обговорювалося питання зустрічі лідерів країн, серед яких був і президент США Джо Байден.

Причина для зустрічі безпрецедентно високого рівня також відома.

Серед очікуваних тем для обговорення у Рамштайні - "план перемоги" Україні і дозвіл на удари по Росії західними далекобійними ракетами.

Проте, ані ухвалення рішення, ані обговорення не відбудеться. Жовтнева конференція керівників була скасована за пропозицією США.

Відомі офіційні пояснення з боку США. У вівторок адміністрація президента оголосила, що Байден скасував поїздку до Німеччини у зв'язку з наближенням тропічного урагану "Мілтон" до американського узбережжя.

Оскільки в США з самого початку були відкинуті всі гібридні формати, включаючи можливість відеоучасті Джо Байдена або делегування інших представників, у багатьох людей виникло сумнів: чи справді причина скасування, яку озвучив Білий дім, була щирою?

Якщо говорити стисло, то так, візит справді було скасовано через ураган. Це не було пов’язано з "протестом", "покаранням для України", "недостатнім бажанням підтримувати Зеленського" чи чимось подібним. Проте існують також нюанси, які викликають у нашій країні певні тривожні сигнали.

По суті, зустріч лідерів щодо допомоги ЗСУ довелося скасувати під тиском виборів у США та особисто Дональда Трампа.

Він, зокрема, намагається довести своїм прихильникам, що президент Байден та кандидатка від Демократичної партії Камала Гарріс нібито не виявили належної уваги до наслідків урагану "Гелен" і тих, хто постраждав від нього. Крім того, він стверджує, що Байден ігнорував дзвінки губернаторів штатів, які зазнали руйнацій.

Ці обвинувачення наразі активно аналізуються в медіа, і адміністрація президента США робить все можливе, щоб спростувати їх. У таких обставинах для Байдена було б недоречно залишати країну в той момент, коли вона намагається впоратися з наслідками нової стихійної біди, адже це може дати Трампу додаткові аргументи для публічних нападок.

Та одна з фундаментальних проблем, яку має українсько-російська війна у США, - там немає суспільного запиту на підтримку України.

Щодо часу після 6 листопада, то основною умовою буде результат голосування.

Якщо новим президентом США буде обрана Камала Гарріс, то в останні два місяця президентства Байден матиме вікно для створення свого політичного спадку, legacy - включно зі сміливими ініціативами щодо підтримки України.

Якщо Трамп здобуде перемогу, ця можливість, скоріш за все, буде втраченa.

У цьому випадку "Рамштайн" 12 жовтня дійсно став останнім шансом. Проте ураган "Мілтон" знищив всі його надії.

Related posts