Ціни на нафту підвищуються після двотижневого спаду: фактори впливу.
Ціни на нафту піднялися з двотижневих низьких рівнів, оскільки інвестори уважно спостерігають за ситуацією на Близькому Сході, аналізують новини про економічні стимули в Китаї і чекають на офіційну інформацію щодо запасів нафти в США.
Цю інформацію передає агентство Reuters.
Ціни на ф'ючерси на нафту марки Brent піднялися на 17 центів, що становить 0,2%, до 74,39 долара за барель. Водночас вартість ф'ючерсів на американську нафту West Texas Intermediate досягла 70,58 долара за барель, підвищившись на 19 центів або 0,3%.
У середу обидва індекси зазнали зниження, завершивши торги на найнижчих показниках з 2 жовтня вже другий день підряд.
Цього тижня бенчмарки впали на 6-7% після того, як Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та Міжнародне енергетичне агентство знизили прогнози попиту на нафту на 2024 і 2025 роки.
Ціни також впали, оскільки побоювання, що атака Ізраїлю на Іран у відповідь може порушити постачання нафти, зменшилися, хоча невизначеність щодо конфлікту на Близькому Сході зберігається.
Інвестори з нетерпінням чекають додаткової інформації від Пекіна стосовно амбіційних планів, які були анонсовані 12 жовтня, спрямованих на відновлення економіки.
Тиждень тому запаси сирої нафти та пального в США зменшилися, незважаючи на прогнози, які вказували на їх збільшення.
Протягом тижня, що закінчився 11 жовтня, обсяги запасів сирої нафти знизилися на 1,58 мільйона барелів, згідно з інформацією анонімних джерел. Запаси бензину зменшилися на 5,93 мільйона барелів, а запаси дистилятів скоротилися на 2,67 мільйона барелів.
Пам'ятаємо, що: