Цунамі на нафтовому ринку: Саудівська Аравія різко скоротила ціни.


Протягом останніх двох років Саудівська Аравія значно зменшила вартість своєї основної нафти.

Зростання напруженості в торгових відносинах викликало нові страхи щодо можливості глобальної рецесії та зменшення попиту на енергетичні ресурси, повідомляє Bloomberg.

Ціни на нафту зазнали значного зниження. 7 квітня вартість нафти марки Brent знизилася майже на 4%, досягнувши 63 доларів за барель — найнижчого рівня за чотири роки. Згодом ціни трохи відновилися, піднявшись до 64 доларів. Нафта марки West Texas Intermediate майже досягла позначки у 60 доларів. Найбільша нафтова компанія Saudi Aramco зменшила ціну на нафту Arab Light для своїх ключових клієнтів в Азії на травень. Це рішення було прийнято всього через кілька днів після несподіваного оголошення ОПЕК+ про суттєве збільшення видобутку.

Вартість нафти, поряд з іншими товарами промислового та сільськогосподарського секторів, а також акціями, зазнала різкого падіння через нові тарифи та відповідні дії з боку Китаю, що зменшили інтерес до ризикових інвестицій. Подальше зниження цін на нафту сталося через несподіване рішення альянсу ОПЕК+ про збільшення обсягів виробництва. Суміш ризиків, пов'язаних із попитом на сире паливо, разом із додатковими поставками, викликала занепокоєння щодо можливого глобального надлишку.

"Ринки розпочинають новий тиждень, залишаючись під впливом страху. Жоден інвестор не готовий ризикувати і визначати дно, намагаючись протистояти хвилі продажів", - зазначила Вандана Харі, засновниця Vanda Insights у Сінгапурі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові тарифи в США: Трамп висловився щодо падіння ринків кукурудзи.

Відображаючи стрімке погіршення настроїв, Goldman Sachs вдруге за тиждень переглянув свої прогнози щодо цін.

"Очікується, що ціна на нафту марки Brent у грудні досягне 62 доларів за барель, що на 4 долари нижче від попередніх оцінок. У перегляді прогнозу, банк враховує зниження валового внутрішнього продукту, а також можливу стагнацію економіки США. Ризики продовжують залишатися в напрямку зниження, оскільки ймовірність рецесії зросла, а постачання з боку ОПЕК+ можуть перевищити наші очікування", - зазначили фахівці.

Президент США Дональд Трамп закликав альянс ОПЕК+ знизити ціни на нафту, аргументуючи це необхідністю боротьби з інфляцією та підвищенням тиску на Росію, щоб сприяти завершенню війни в Україні. Саудівська Аравія також зменшила ціни для Сполучених Штатів і Європи, проте це зниження виявилося значно меншим, ніж те, що було запропоновано азіатським споживачам.

"На думку Харі, ризикові активи залишатимуться під тиском, поки Трамп не зробить заяву або не подасть ознак, що змусить інвесторів переосмислити свої страхи щодо можливого спаду економіки."

Related posts