Джонсон разом з п'ятьма колишніми міністрами оборони Великої Британії закликав Стармера дати дозвіл Україні на проведення атак у глибину території Росії.
Як повідомляє Укрінформ, цю інформацію містить стаття в The Sunday Times.
Колишні міністри оборони Грант Шаппс, Бен Воллес, Гевін Вільямсон, Пенні Мордонт, Ліам Фокс, а також Борис Джонсон застерегли Кіра Стармера, що будь-яке зволікання заохочуватиме Путіна до посилення агресії.
Воллес вважає, що "єдиний ефективний шлях протистояння Путіну полягає в тому, щоб залишатися сильними, об'єднаними та рішучими у досягненні поставлених цілей". У свою чергу, Шаппс наголосив на необхідності для Лондона діяти автономно, не покладаючись на рішення, які приймаються у Вашингтоні.
"З самого початку конфлікту Британія проявила беззаперечне лідерство та зробила важливий крок уперед, коли інші були нерішучими, - підкреслив Вільямсон. - Стармер має продемонструвати аналогічну рішучість та лідерство. Якщо цього не станеться, це буде свідчити про його неспроможність виконувати свої обов'язки."
Одночасно Мордонт підкреслила, що бездіяльність лише спонукатиме Путіна до подальших дій: "Партнери України вже усвідомлюють, що без можливості завдати удару по джерелам атак, українці не зможуть ані запобігти новим вбивствам своїх громадян, ані поліпшити свої перспективи".
За словами Фокса, "існує певна невизначеність стосовно того, як відреагує Путін, якщо Захід надасть Україні більше можливостей для ефективної оборони". Він також зазначив: "Проте, важко передбачити, якою буде реакція жорстокого режиму, якщо його незаконна і кривава війна отримає підтримку".
Джонсон, який цими вихідними відвідав поранених ветеранів у центрах реабілітації в Києві, сказав, що від цих зустрічей "серце розривається", і поранень можна було б уникнути, якби дозвіл на використання ракет Storm Shadow на території Росії було надано раніше.
"Не існує жодних розумних підстав для затягування, - підкреслив колишній прем'єр. - Єдина особа, яка турбується про можливу ескалацію, це Володимир Путін, і з кожним новим днем ми втрачаємо шанси врятувати життя та досягти справедливого завершення цього конфлікту."
У п'ятницю Стармер прилетів до Вашингтона, щоб обговорити з президентом Байденом прохання України про дозвіл на використання зброї британського та французького виробництва для ударів по Росії. Однак зустріч, як зазначає видання, завершилася без жодних домовленостей.
Лідери двох країн також обговорили дані розвідки про те, що Росія поділилася ядерними секретами з Іраном в обмін на ракети.
Білий дім, за даними джерел, нібито дав зрозуміти, що займатиме "вичікувальну позицію" стосовно надання дозволу Україні, поки Зеленський представить свій "План перемоги".
Відомо, що держсекретар Ентоні Блінкен підтримує цю ініціативу, проте радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван виступає проти.
Дозвіл на застосування ракет Storm Shadow може бути отриманий без участі США, але це знизить їхню ефективність. Найкраще для запуску використовувати американські системи наведення замість звичайної GPS.
Як повідомлялося, Володимир Зеленський заявив про намір представити "План перемоги" Джо Байдену, Камалі Гарріс і Дональду Трампу під час візиту до США для участі в сесії Генеральної Асамблеї ООН.