Європейський Союз обдумує введення заборони на імпорт російського скрапленого природного газу та алюмінію в рамках шістнадцятого пакету санкцій, повідомляє Bloomberg.


План дій, який увійде до складу нового санкційного пакета, передбачає запровадження обмежень на численні судна тіньового флоту Російської Федерації, що займаються транспортуванням російської нафти, а також подальший контроль за експортом товарів, призначених для військових цілей. Цей захід також сприятиме відключенню ще більшої кількості банків від міжнародної платформи SWIFT.

За словами джерел, обмеження на алюміній будуть поступовими, а часові рамки і масштаби ще належить визначити. Своєю чергою відмова від СПГ може бути здійснена або у вигляді санкції, або в рамках дорожньої карти, яку виконавчий орган блоку планує представити наступного місяця. Проєкти пропозицій все ще обговорюються країнами-членами ЄС і можуть зміниться до їхнього офіційного представлення.

Хоча заборона на імпорт російського газу стала рішучим кроком кількох держав, Європейський Союз все ще повинен з'ясувати, чи варто йому покладатися на санкції, щоб забезпечити юридичну силу цієї відмови. Санкції можуть стати вагомим аргументом для розірвання угод з російськими постачальниками, проте для їх запровадження необхідна одностайна підтримка країн-членів ЄС, і вони мають обмежений термін дії.

Деякі чиновники висловили думку, що санкції проти російського газу, що постачається через трубопроводи, можуть бути недоцільними, оскільки ряд країн, зокрема Угорщина та Словаччина, продовжують залежати від постачань "Газпрому". Натомість заборона на зріджений природний газ (СПГ), імпорт якого досяг рекордних показників у минулому році, виглядає більш реалістичною. Як зазначають джерела Bloomberg, три країни, які імпортують найбільшу кількість цього виду пального - Іспанія, Бельгія та Франція - не повинні перешкоджати впровадженню санкцій проти Росії.

Блок також аналізує можливість розширення санкційного списку, включаючи додавання більшої кількості компаній з третіх країн, зокрема Китаю та Об'єднаних Арабських Еміратів, які сприяють Росії в отриманні технологій для військових потреб, а також встановлення обмежень на діяльність російського транспортного сектору.

Крім цього, ЄС планує закрити додаткові лазівки, які дають змогу Москві обходити наявні обмеження, а також запровадити підвищені тарифи на сільськогосподарські товари та добрива в рамках нового пакета санкцій.

Блок планує затвердити новий комплекс заходів у наступному місяці, який співпадатиме з третьою річницею повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Related posts