Європейська промисловість може отримати цінний досвід від оборонно-промислового комплексу України, вважає фон дер Ляєн.


Для ефективної протидії сучасним загрозам у сфері безпеки, Європа повинна активізувати розвиток своєї оборонної промисловості. Одним із важливих аспектів цих зусиль є обмін досвідом з українським оборонно-промисловим комплексом.

На пресконференції в Брюсселі, що підсумовувала неформальну зустріч керівників держав та лідерів ЄС, присвячену зміцненню обороноздатності Європи, висловилася президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Один з елементів, який ми обговорили - це прискорення інновацій, включаючи співробітництво з Україною та її оборонною промисловістю. Дуже вражаючим є бачити, як швидко була побудована українська промисловість, наприклад, у виробництві дронів - більш дешево, більш швидко, орієнтована на більш "розумні" дрони. Тож наша оборонна промисловість може навчитися багато від української оборонної промисловості, яка має реальний досвід поля бою практично кожного дня", - розповіла вона.

Фон дер Ляєн зазначила, що виклики, з якими сьогодні стикається Європа, є дійсно серйозними і мають тенденцію до посилення. Ці загрози виявляються в різних аспектах — від агресивної війни Росії проти України до кібернетичних атак та нападів на важливу інфраструктуру.

"Ми повинні бути підготовленими до цього виклику і діяти спільно, як європейці. Наша оборонна сила має бути на висоті. Європа потребує значного підвищення оборонних можливостей, і для цього необхідно зміцнити нашу промислову базу", - підкреслила президентка Єврокомісії.

Вона підкреслила, що для реалізації цієї мети Європейському Союзу необхідно, насамперед, підвищити актуальні витрати на оборону до рівня, що перевищує встановлений на сьогоднішній день "поріг" у 2% від валового внутрішнього продукту.

"Протягом багатьох років ми недостатньо інвестували в оборонний сектор, і питання збільшення витрат на оборону стало надзвичайно актуальним. Для цього необхідно більше державного фінансування. Я прагну дослідити та використати всі доступні інструменти, закріплені в нашому Акті стабільності та зростання (який регулює бюджетний дефіцит у відношенні до ВВП), щоб забезпечити значне підвищення оборонних витрат," - підкреслила фон дер Ляєн.

Ще одним аспектом фінансування оборони вона визначила адаптивну кредитну політику Європейського інвестиційного банку, який відкритий для інвестицій у конкретні ключові проєкти в галузі оборони. Також важливим є залучення приватних інвестицій та налагодження співпраці з банківським сектором.

Голова Єврокомісії підкреслила, що крім зусиль щодо збільшення бюджетних витрат, країни Європейського Союзу повинні посилити співпрацю в сфері оборони. Це можна реалізувати через спільну координацію оборонних замовлень та зусиль, спрямованих на забезпечення сумісності збройних сил. Така діяльність сприятиме зниженню витрат на виробництво військової техніки та дозволить розширити відповідні можливості та переваги.

Не менш важливим елементом зміцнення обороноздатності ЄС, підкреслила очільниця Єврокомісії, є спрощення регуляторних правил. Зокрема, це стосується законодавства про державне замовлення, яке має передбачати прискорені та спрощені процедури для прийняття рішень.

"І останнє. Якщо ми витрачаємо мільярди грошей, що надійшли від наших платників податків, ми маємо повертати ці інвестиції в формі зростання ноу-хау та робочих місць тут, у Європі. Єврокомісія представить Білу книгу щодо майбутнього європейської оборони до березня, і, виходячи з обговорення, яке ми мали сьогодні, цей документ буде основою для країн-членів, щоб прийняти необхідні рішення до червня", - зазначила Урсула фон дер Ляєн.

Як стало відомо, у Брюсселі пройшла неформальна зустріч лідерів країн і урядів Європейського Союзу, які зібралися, щоб обговорити питання, пов’язані зі зміцненням європейської безпеки та оборонних механізмів.

Related posts