Грем підтвердив, що Сенат Сполучених Штатів займається підготовкою до обговорення суворих санкцій щодо Кремля.

Сенат може розглянути законопроєкт про санкції вже цього тижня.
Сенат Сполучених Штатів найближчим часом розгляне "жорсткий" законопроєкт, що передбачає санкції проти Росії, який також має на меті покарати основних споживачів російських енергоносіїв - Китай і Індію. Таку інформацію озвучив один з ініціаторів законопроєкту, сенатор-республіканець Ліндсі Грем. Він також зазначив, що президент США Дональд Трамп тепер підтримує ідею введення нових санкцій проти Росії. Про це повідомляють видання Politico та The Hill.
"Сенат незабаром розгляне законопроєт про жорсткі санкції - не лише проти Росії, але й проти таких країн, як Китай та Індія, які купують російські енергетичні продукти, що фінансують військову машину Путіна (Володимир Путін - російський диктатор, - ред.)", - цитує видання допис Грема в мережі Х.
Також, за його інформацією, законопроект Сенату включає в себе відмову президента, що дозволяє президентові Трампу отримати найбільший можливий вплив.
У Politico зазначили, що Грем разом із сенатором-демократом Річардом Блументалем внесли поправки до документа, які розширюють повноваження президента в частині тимчасового скасування санкцій. Вони вважають, що це відповідає вимогам Білого дому про надання Трампу більшої гнучкості.
Зокрема, чинна версія документу передбачає, що президент може на 180 днів скасувати санкції щодо країн, які купують російську нафту або уран.
Грем поновив свої наполягання на прийнятті законопроєкту про санкції на фоні того, як Трамп став жорсткіше висловлювати своє розчарування кремлівським диктатором.
Лідер більшості в Сенаті Джон Тун поділився з представниками ЗМІ, що законопроєкт щодо санкцій може бути обговорений "наприкінці цього тижня". Він також зазначив, що є "значний інтерес" до його реалізації.
Як повідомляв раніше УНІАН, колишній спікер Палати представників США Ньют Гінгрі повідомляв, що законопроєкт про нові санкції США проти Росії можуть представити у Конгресі вже у середу, 9 липня. За його словами, цей документ надішле "потужний сигнал" російському диктатору Володимиру Путіну, мовляв, це буде наступний розумний крок у тиску на Путіна, щоб він погодився на припинення вогню в Україні.
Крім того, Трамп, коментуючи потенційні нові санкції щодо Росії, зазначив про "неочікуваний сюрприз" для Путіна. Він підтвердив, що "вивчає" законопроєкт і охарактеризував його як "необов'язковий". "Це цілком моє рішення. Вони приймають його виключно за моєю волею і скасовують його повністю за моїм бажанням. Я ставлюся до цього дуже серйозно," - заявив президент США.