Грип захоплює Київ, витісняючи COVID-19: чому вірус поширюється серед дітей?


Медики очікують зростання числа пацієнтів.

За минулий тиждень у Києві зареєстровано 10133 нових випадки захворювання на грип та ГРВІ, зокрема на COVID-19. Як пояснюють медики, найбільше почали хворіти саме діти.

ТСН.ua дізнавався, чи загрожує це столиці більш масштабним спалахом інфекції та які прогнози на найближчий час озвучують лікарі.

У Київському міському центрі контролю та профілактики захворювань повідомили, що в столиці спостерігається підвищення кількості випадків грипу та ГРВІ. У порівнянні з попереднім тижнем, було зареєстровано більш ніж 10 тисяч нових інфекцій.

"Згідно з даними, захворюваність зросла на 3,2% у порівнянні з попереднім тижнем. Основним фактором цього є збільшення хворобливості серед дітей, яка підвищилася на 7,1%. Це пов'язано з активним спілкуванням у шкільних колективах. Учні часто виступають як барометр епідеміологічної ситуації — якщо серед них фіксуються випадки захворювання, це свідчить про загальне погіршення. За останні сім днів захворюваність серед школярів зросла більш ніж на 30%", - повідомила ТСН.ua Ірина Алексєєва, керівниця відділу профілактики інфекційних хвороб Київського міського центру контролю та профілактики захворювань.

Лікар зазначає, що, крім традиційних респіраторних вірусів, які зазвичай сигналізують про початок епідемічного сезону, у Києві також починає активно поширюватися грип.

"Вже зафіксовано випадки, коли у пацієнтів, після проведення лабораторних досліджень, виявлено вірус грипу А. Цього тижня в одному з зразків одного з пацієнтів виявили грип типу Б. Хоча це не є надзвичайно небезпечним збудником, саме його виявлення викликає занепокоєння у спеціалістів, оскільки свідчить про активізацію грипозного сезону в Києві. Минулого тижня спостерігалося деяке зниження рівня захворюваності, внаслідок чого багато людей почали нехтувати вакцинацією. Кількість щеплень помітно зменшилася. Тому я закликаю киян не відкладати щеплення від грипу та ГРВІ, щоб уникнути можливих ускладнень," - зазначає Ірина Алексєєва.

Експерт підкреслює, що з більш ніж 10 тисяч жителів Києва, які захворіли минулого тижня, лише невеликий відсоток отримав діагноз COVID-19.

"Серед понад 10 тисяч хворих лише 138 осіб отримали лабораторне підтвердження наявності COVID-19. Інфекцію виявили за допомогою лабораторних або експрес-тестів. Варто зазначити, що це тільки ті пацієнти, які звернулися за медичною допомогою, тоді як багато людей залишаються вдома і не звертаються до лікарів, що не є доцільним. Тим не менш, останнім часом кількість випадків з ускладненнями зменшилася. Наприклад, минулого тижня лише двоє пацієнтів потрапили до реанімаційних відділень через коронавірус", - говорить Ірина Алексєєва.

Вона зазначає, що в місті вже помітна певна закономірність: з початком сезону грипу коронавірус втрачає свою активність.

"Ці вірусні захворювання ніби доповнюють одне одного. Коли минає грип - одразу збільшується кількість пацієнтів з ковідом, і навпаки", -пояснює медик.

Щодо майбутніх тенденцій, лікар повідомляє, що найближчим часом очікується підвищення рівня захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

"В даний час спостерігається підвищення захворюваності серед дітей. Тому до моменту, коли школярі вирушать на зимові канікули, показники грипу та ГРВІ продовжать зростати. Як тільки учні відпочинуть, рівень захворюваності зменшиться, але після повернення до навчання знову можна очікувати на його підвищення", - зазначає Ірина Алексєєва.

Протягом навчального процесу учні перебувають у закритих приміщеннях, що, на жаль, може сприяти поширенню інфекцій.

Згідно з висловлюванням Ірини Алексєєвої, у минулому році ситуацію ускладнили ще й повітряні тривоги. Вони виникали в денний час, що призводило до того, що чимало дітей опинялося в укриттях шкіл, що, в свою чергу, сприяло поширенню ГРВІ та грипозних інфекцій.

У шкільних укриттях немає розподілу між учнями, і жодні карантинні класи не виділені - усі перебувають в одному і тому ж приміщенні. В даний час переважна більшість тривог виникає вночі, коли діти вдома. Проте, обставини можуть змінитися.

Лікар підкреслює, що збільшення випадків грипу та ГРВІ в Києві частково викликане недбалим ставленням батьків, які відправляють своїх хворих дітей до школи чи дитячого садка.

Батьки часто помилково вважають, що достатньо лише знизити температуру, щоб відправити дитину до школи, але це сприяє поширенню інфекцій. Ми радимо дитячим садкам і школам не приймати дітей з ознаками захворювання, однак багато дорослих вважають, що їм потрібно працювати, тому, якщо стан дитини не є критичним, вони все ж відправляють її на навчання. Таке ставлення може бути небезпечним. Важливо покращити профілактичну і інформаційну діяльність серед батьків, - наголошує Ірина Алексєєва.

Раніше ТСН.ua розповідав, що у Києві лютують "Омікрон" і "Флірт": які симптоми коронавірусу 2024 року та як вберегтися.

Также ознакомьтесь с:

Бронхіт та звичайна застуда: які їхні відмінності?

COVID-19: у Конгресі США з'ясували причетність Китаю до виникнення пандемії

Related posts