У минулому році в Європейському Союзі число мігрантів сягнуло історичного максимуму – 64,2 мільйона людей.
Число іммігрантів, що мешкають у країнах Європейського Союзу, минулого року досягло небувалих 64,2 мільйона, що на близько 2,1 мільйона більше в порівнянні з попереднім роком.
Про це пише Reuters із посилання на дані Центру досліджень та аналізу міграції при RFBerlin.
У 2010 році в Європейському Союзі налічувалося 40 мільйонів іммігрантів.
Німеччина залишається найбільшою країною блоку, яка приймає іноземних громадян, - майже 18 млн, 72% із яких працездатного віку, тоді як Іспанія продемонструвала найшвидше нещодавнє зростання, додавши близько 700 тис. осіб, довівши чисельність іноземного населення до 9,5 млн.
"Згідно з доповіддю, Німеччина продовжує бути ключовим напрямком для мігрантів у Європі, як у абсолютних цифрах, так і в пропорції до її населення."
При цьому міграційні моделі були нерівномірними по всьому блоці, а такі країни, як Люксембург, Мальта та Кіпр, стикаються з вищою часткою іммігрантів відносно чисельності їхнього населення.
Заяви про надання притулку також були зосереджені в певних країнах, причому майже три чверті всіх заявок припадали на Іспанію, Італію, Францію та Німеччину.
Німеччина стала країною, що прийняла найбільше біженців, зокрема 2,7 мільйона осіб.
Біженці в країнах Європейського Союзу
Згідно з повідомленнями, у країнах Європейського Союзу, а також у Норвегії та Швейцарії, протягом перших трьох місяців 2026 року кількість заяв від осіб, які шукають притулок, зменшилася на 18% у порівнянні з тим же періодом минулого року.
У першому кварталі року було зареєстровано загалом 173 082 заявки на отримання притулку. Найвищі показники спостерігалися у Франції (34 643), Іспанії (32 630) та Італії (32 602). Водночас у Німеччині кількість осіб, що подали заяви, знизилася на 23%.
У завершенні списку розташовані Угорщина (26) та Словаччина (35). Ці держави дозволяють мігрантам переходити до інших країн, проте умови для біженців у самих Угорщині та Словаччині є найменш комфортними.
Українці в Європі
Станом на 16 січня 2026 року, кількість українських біженців у Європі становила приблизно 5,35 мільйона (на 11 грудня – 5,31 мільйона), тоді як усього у світі їх налічувалося близько 5,9 мільйона (5,86 мільйона).
Національний банк України зі свого боку прогнозує, що повернення українських біженців розпочнеться в 2027 році, очікується, що повернуться близько 100 тис. осіб.
Міністр соціальної політики, сім'ї та єдності Денис Улютін повідомив, що після закінчення активних бойових дій в Україні очікується повернення приблизно 2 мільйонів осіб.
На 28 лютого 2026 року в країнах Європейського Союзу статус тимчасового захисту отримали близько 4,4 мільйона українців, які були змушені виїхати з рідної країни через війну. У порівнянні з кінцем січня 2026 року, їхня чисельність збільшилася на 22 415 осіб, що становить зростання на 0,5%.
Як повідомлялося раніше, Рада Європейського Союзу ухвалила рекомендації про поступове скасування статусу тимчасового захисту для українських біженців у країнах ЄС після 4 березня 2027 року.





