Китай зобов'язався продовжувати боротьбу в тарифній війні проти Трампа до самого фіналу.

Якщо жодна зі сторін не відступить, загальний розмір нових мит США на китайські товари цього року може зрости до 104%.
"Загроза американської сторони підвищити мита проти Китаю є помилкою на помилці, яка вкотре демонструє шантажистську природу американської сторони. Якщо США наполягатимуть на своєму, Китай боротиметься до кінця", - йдеться в заяві міністерства торгівлі Китаю.
Трамп оголосив, що 9 квітня запровадить нове мито в розмірі 50% на китайський імпорт до США, якщо Китай не скасує 34%-ве мито, яке було введене на американські товари минулого тижня.
Ці китайські мита були введені у відповідь на "відповідні" мита в розмірі 34%, оголошені Трампом, які були додані до 20%, запроваджених ним раніше цього року, і призвели до того, що середній тариф США на китайські товари зріс до 76%.
"Якщо ціни продовжать зростати, це стане справжньою боротьбою не лише за економічні інтереси, а й за волю та принципи", - зазначив Сюй Тяньчень, старший економіст з Китаю в Economist Intelligence Unit.
На його думку, оскільки Китай вже піддається тарифу, що перевищує 60%, немає сенсу говорити про те, чи підвищиться він на 50% або 500%.
Китай активізував зусилля щодо захисту своєї економіки від потрясінь на світовому ринку після оголошення Трампом "Дня визволення": кілька державних холдингових компаній зобов'язалися збільшити інвестиції в акції, низка лістингових компаній оголосили про викуп акцій, а центральний банк пообіцяв надати підтримку ліквідності фонду Central Huijin після того, як той втрутився, щоб підтримати падаючі акції.
Проте, тарифи, введені Трампом, можуть суттєво зашкодити експортно-орієнтованому відновленню китайської економіки, яке розпочалося після завершення пандемії COVID, якщо експортерам не вдасться оперативно адаптуватися до нових ринків.
"Щойно тарифи перевищать позначку в 35%, вони фактично знищать увесь прибуток експортного сектору. Після цього Китай взагалі не повинен експортувати до США. Це може бути 1000%, але оскільки немає торгівлі, то немає і шкоди", - сказав Ден Ван, директор з Китаю в Eurasia Group.
На його думку, Європа в даний момент є і залишиться найбільш вигідним ринком для Китаю.
Цього тижня планується зустріч між головою КНР Сі Цзіньпіном і прем'єр-міністром Іспанії. Основною темою переговорів, найімовірніше, стане пошук шляхів для розв'язання торговельних суперечностей між Пекіном і Брюсселем, що виникли через експорт китайських електромобілів, а також обговорення можливого введення нових мит, ініційованих адміністрацією Трампа.
Після цього китайський лідер вирушить до Малайзії, В'єтнаму та Камбоджі — трьох країн, які отримали вигоду від перенесення китайських виробництв у відповідь на санкції США під час першого терміну президентства Трампа. Однак тепер ці держави також зіштовхнулися з проблемою високих податків.