Китай і Індія розглядатимуть альтернативи російській нафті - повідомлення ЗМІ.


Російський експорт нафти зазнає значних втрат через нові санкції, введені Сполученими Штатами та Великою Британією, адже основними споживачами російського чорного золота були Китай і Індія.

Нові санкції США проти російської нафти змусять китайських та індійських нафтопереробників шукати інших постачальників - з Близького Сходу, Африки та Америки. Про це у неділю, 12 січня, повідомляє Reuters із посиланням на трейдерів та аналітиків.

Відзначається, що численні танкери, які підпали під санкції Сполучених Штатів, використовувалися Росією для постачання нафти в Індію та Китай. Це сталося через те, що західні санкції та обмеження цін, запроваджені країнами "Групи семи" у 2022 році, перемістили ринок російської нафти з Європейського регіону до Азії.

Окремі танкери також здійснювали транспортування нафти з Ірану, що також підпадає під санкційні обмеження.

Згідно з інформацією, отриманою від джерел агентства, російський експорт нафти може зазнати значних втрат через нові санкції, які змусять незалежних нафтопереробників у Китаї продовжити зменшення обсягів виробництва.

Головний аналітик з логістики компанії Kpler, Метт Райт, звернув увагу на те, що серед суден, що підпадають під американські санкції, 143 є нафтовими танкерами. Вони минулого року здійснили вивантаження більш ніж 530 мільйонів барелів російської сирої нафти, що складає приблизно 42% від загального обсягу морського експорту нафти з країни.

Приблизно 300 мільйонів барелів з цієї кількості було доставлено до Китаю, тоді як більша частина залишку вирушила до Індії.

"За словами Райта, ці санкції значно зменшать кількість суден, доступних для транспортування сирої нафти з Росії в найближчій перспективі, що призведе до зростання фрахтових ставок."

Торговець із Сінгапуру повідомив, що танкери, які потрапили під санкції, протягом останнього року постачали приблизно 900 тисяч барелів російської нафти щодня в Китай.

Вказується, що протягом 11 місяців минулого року обсяги імпорту російської нафти в Індію підвищилися на 4,5% в порівнянні з тим же періодом 2023 року, досягнувши 1,764 мільйона барелів на добу, що становить 36% від загального імпорту країни.

Обсяг постачання нафти в Китай, враховуючи трубопровідні маршрути, збільшився на 2% і становить 2,159 мільйона барелів на добу, що становить 20% від загального імпорту за аналогічний період.

Нагадаємо, 10 січня влада США оголосила про нові масштабні санкції проти нафтового сектору Росії. Нові обмеження охоплюють понад 400 фізичних осіб та організацій енергетичного сектору Росії, які прямо чи опосередковано забезпечують фінансування військової машини Кремля. Цього ж дня до санкцій приєдналася Велика Британія.

Related posts