Київська міська державна адміністрація повідомила про госпіталізацію 17 пацієнтів у столиці з гарячкою Західного Нілу, троє з яких, на жаль, померли.
У Києві від початку літа госпіталізували 17 людей з гарячкою Західного Нілу, йдеться в повідомленні КМДА.
Як повідомила Валентина Гінзбург, очільниця Департаменту охорони здоров'я КМДА, від початку літа до столичної Свято-Михайлівської клінічної лікарні було госпіталізовано 17 осіб з діагнозом гарячка Західного Нілу.
Як вона зазначила, серед них було 10 чоловіків і 7 жінок. Це мешканці різних районів столиці, причому двоє з них походять з Київської та Черкаської областей. Пацієнти потребували госпіталізації через важкий стан. Повідомляється, що троє з них померли через серйозне ускладнення гарячки - менінгоенцефаліт.
В Україні вірус Західнонільської гарячки класифікується як особливо небезпечне захворювання першої групи, а за міжнародними стандартами ВООЗ він належить до четвертої групи ризику. Цей вірус подібний до інших, які викликають енцефаліти, а також до вірусу гарячки Денге.
Основним природним джерелом і резервуаром вірусу є птахи, особливо мігруючі, у яких вірус може перебувати в крові від 14 до 200 днів. Захворювання також можуть переносити деякі види комарів, які інфікуються під час живлення кров'ю і здатні передати вірус людині або тварині. Випадки контактного зараження кров'ю хворих тварин є надзвичайно рідкісними.
Захворювання на гарячку Західного Нілу розпочинається раптово, характеризуючись ознобом і стрімким підйомом температури тіла, що супроводжується симптомами інтоксикації. Тривалість гарячкового періоду варіюється від 2 до 6 днів. У разі тяжкого перебігу можуть виникати такі ускладнення, як менінгіт або енцефаліт.
Як зазначила Гінзбург, наразі відсутня специфічна терапія для цього захворювання, і його лікування зводиться до симптоматичного. При появі перших симптомів слід звернутися до лікаря та проходити лікування під контролем спеціаліста, інформуючи його про будь-які зміни у своєму самопочутті.
"Щоб знизити ризики гарячки Західного Нілу, рекомендується встановити москітні сітки, використовувати репеленти та одягати одяг, що прикриває тіло, при відвідуванні парків і лісових зон. Зі зниженням температури повітря та зникненням комарів небезпека гарячки знижується майже до нуля", - підсумувала вона.
14 серпня Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила про оголошення глобальної надзвичайної ситуації в сфері охорони здоров'я у зв'язку зі зростаючою кількістю випадків віспи мавп.