Дитина зловила пацюка, а Трамп обертається навколо Путіна.


Дональд Трамп настільки часто з’являється в новинах, що для нього слід створити окремий огляд. І якщо такий огляд вже підготовлено, його краще переписати, адже ситуація встигла змінитися тричі.

Цього тижня президент Сполучених Штатів оголосив про введення 25% мит на імпорт алюмінію. Це рішення негативно вплинуло на ключових експортерів, зокрема Канаду, Мексику та Китай. Ситуація виглядає як справжня глобальна економічна конфронтація. Віце-президент Джей Ді Венс також не залишився осторонь, під час виступу в Мюнхені об'єднавши різні теми і звинувативши Європу в усіх можливих гріхах, починаючи з біблійних. Європейським країнам вже настав час відповісти на ці виклики.

Але, давайте по порядку, хоч сам порядок, як такий, на даний момент у світовій політиці відсутній. У середу, 12 лютого, Трамп мав телефонну розмову з Володимиром Зеленським і Путіним. Поговорили, за словами американського президента, конструктивно. Домовилися негайно розпочати переговори. Трамп планує найближчим часом зустрітися з Путіним у Саудівській Аравії.

Згідно з публікацією в Foreign Affairs, з приходом нового президента Сполучені Штати вступили в період значної нестабільності, який можна охарактеризувати як "змагальний авторитаризм". Американська демократія зможе подолати ці виклики, проте це виявиться значно складнішим завданням, ніж під час першого терміна Дональда Трампа.

Президент Сполучених Штатів призначив нового радника з питань українсько-російських відносин – Стівена Віткоффа. Передбачається, що Кіт Келлог займатиметься переговорами з Україною та Європейським Союзом, тоді як Віткофф зосередиться на питаннях, пов'язаних із Росією. До команди, що займається переговорами, також увійдуть державний секретар Марк Рубіо, директор ЦРУ Джон Реткліфф та радник з національної безпеки Майкл Волц. Келлог зазначив, що США вирішили відкласти презентацію мирного плану, щоб спершу обговорити його з європейськими партнерами. Європа, на щастя, наполягає на своїй активній участі в мирних переговорах, адже вона починає усвідомлювати, що Україна є не тягарем, а важливим союзником у захисті.

В цілому, як Трамп, так і представники української політики обговорюють можливість укладення перемир'я, хоча ніхто не має чіткої уяви, як його реалізувати, і, що найважливіше, яке буде його подальше вплив. Сам Трамп вранці висловлює одні думки, а вже ввечері — зовсім інші. То Україна не отримає членства в НАТО, то, можливо, його все ж таки отримає. Щодо американських військ, то спочатку заявляється, що вони не можуть бути миротворцями в Україні, а потім — що така ймовірність існує.

Українська влада покладається на зміну риторики, та прагне назвати невизначеність і непевність перемогою. Навряд чи з цим усі погодяться. Президент Зеленський в інтерв'ю для британського мовника ITV News сказав: "Україна поверне своє, коли Росія буде слабкою". Звісно, це не найкращий алгоритм для національного самоствердження: чекати, коли ворог ослабне. Але й вимагати зараз повернення всього нашого за будь-яку ціну, мабуть, недалекоглядно. На це немає ні сил, ні ресурсів, ні загального компромісу з партнерами.

Ми чекаємо на кращі часи, які, сподіваємося, настануть не через століття, а в найближчому майбутньому. У Мюнхені президент Зеленський окреслив "червоні лінії" для України. Ми ні в якому разі не плануємо відмовлятися від своїх територій. Україна повинна стати членом НАТО в перспективі. Майкл Волц, радник Трампа з безпеки, зазначив, що після завершення війни Європа повинна взяти на себе зобов'язання щодо гарантій безпеки для України. Сполучені Штати, в свою чергу, готові покрити витрати на військову допомогу Україні. Про це також говорив новий міністр оборони США Піт Гегсет.

У Сполучених Штатах був представлений новий законопроект про ленд-ліз, ініційований сенатором-республіканцем Джо Вілсоном. Цей сенатор неодноразово наголошував на необхідності, щоб нова адміністрація забезпечила Україну достатньою кількістю зброї та примусила Путіна сісти за стіл переговорів з позиції сили.

Під час останньої зустрічі в Рамштайні генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив, що регулярні зустрічі союзників та підтримка України продовжать свою роботу, навіть якщо США вирішать зменшити свою участь у цьому процесі.

Міністр фінансів США Скотт Бессент відвідав Україну з метою обговорення питань, пов'язаних із надрами. Можливо, йому стало відомо, що на території нашої країни ще залишилися скарби Полуботка, а також десь у карпатських горах все ще приховане золото Олекси Довбуша та його однодумців.

Служба безпеки України виявила високопрофесійного "щура" серед своїх співробітників. Ним виявився очільник антитерористичного підрозділу. Затримання агента ФСБ відбулося під особистим керівництвом генерала Василя Малюка.

Німеччина надасть Україні сто ракет до систем ППО IRIS-T. Братня Латвія замовила в самої себе партію новітніх БТР Patria, які передасть Україні.

Сили оборони знищили ворожий СУ-25 на Торецькому напрямку. У ніч на 13 лютого дрони СБУ знову вразили нафтоперекачувальну станцію "Андреаполь" у Тверській області. Це об'єкт, що перекачує нафту до Балтійської трубопровідної системи і терміналу Усть-Луга на Балтійському морі, тим самим приносить доходи в доларах і євро для фінансування війни Путіна.

Верховна Рада України ухвалила постанову про відзначення Дня національної молитви. Це, безсумнівно, те, що було найбільш необхідним. Тим часом РНБО України запровадила санкції проти Петра Порошенка. Протягом тривалих років боротьби за свободу українці найчастіше виявляють вміння боротися один з одним.

Фраза тижня, безперечно, належить сенаторові Ліндсі Грему: якщо на нас ще раз нападе Росія, Україну візьмуть в НАТО...

Незважаючи на те, що багато уваги приділяється Трампу та Україні, в світі відбуваються й інші важливі події. Наприклад, в Афганістані таліби вимагають, щоб усі співробітники ООН відростили бороди. А в Шрі-Ланці мавпа влезла в трансформатор, в результаті чого країна залишилася без електрики.

Але – Україна зараз на передньому краї! Сьогодні визначається наше майбутнє. І це не лише в Мюнхені чи Саудівській Аравії. Найголовніше відбувається під Покровськом, Торецьком і на Курщині.

Ми займаємося своїми справами! Підтримуймо один одного!

Related posts