Маск у бесіді з главою АдН висловив свою підтримку її політичній силі.
Діалог між американським мільярдером Ілоном Маском і лідеркою німецької правопопулістської партії Аліс Вайдель тривав півтори години.
Американський мільярдер Ілон Маск за сім тижнів до дострокових парламентських виборів у Німеччині торкнувся теми передвиборної кампанії і висловив підтримку правопопулістській партії "Альтернатива для Німеччини" (АдН). Під час півторагодинного онлайн-інтерв'ю із співголовою АдН Аліс Вайдель (Alice Weidel) на базі його соцмережі X, проведеного в четвер, 9 січня, Маск говорив з нею про ядерну енергетику, міграцію та внутрішню безпеку ФРН, і вкотре закликав німців голосувати за АдН.
"Як я вже неодноразово підкреслював, я впевнений, що тільки АдН здатна врятувати Німеччину. І це моя остаточна думка", - висловився американський підприємець. Він зазначив, що перемога Дональда Трампа на виборах у США показала, що американці прагнуть змін. "Тому моя порада німцям - вжити аналогічних дій, якщо їх не влаштовує поточна ситуація", - додав він. "Саме тому настійно рекомендую підтримувати АдН на виборах".
У інтерв'ю, що проводилося виключно англійською, Аліс Вайдель висловила своє обурення щодо ставлення до Дональда Трампа в Німеччині. Вона зазначила, що була вражена безпідставною критикою, яка лунала як на адресу самого Трампа, так і його сім'ї, і це "фізично болісно спостерігати". За словами Вайдель, "просто вражає, як німецькі медіа та політики реагували на Дональда Трампа під час його виборчої кампанії".
Читайте також: Німці вважають, що підтримка Ілона Маска допомагає АдН
Як бізнесмен, так і лідерка АдН поділяли спільні погляди з багатьох питань, включаючи атомну енергетику, міграцію, податки, освіту, а також внутрішню безпеку і злочинність. Вони обидва виступили за активне впровадження ядерної енергії та висловили своє здивування щодо поетапної відмови Німеччини від атомної енергетики.
Вайдель зазначила, що уряд ФРН закрив останню атомну електростанцію під час війни в Україні, коли було припинено постачання газу з Росії. "Отже, ви або дуже дурні, або просто ненавидите власну країну, чи не так?" - підсумувала співголова АдН, на що Маск відповів: "Я думаю, в основному це категорія "дуже дурних".
Ознайомтеся також: Маск охарактеризував президента Німеччини Штайнмаєра як "антидемократичного диктатора".
У той час співрозмовники допускали фактичні помилки. Наприклад, твердження Вайдель про те, що Німеччина стала "єдиною промислово розвиненою країною, яка відмовилася від атомних електростанцій", виявилося неточним, оскільки Італія зробила це на три десятиліття раніше, у 1990 році, провівши після катастрофи в Чорнобилі загальнонаціональний референдум.
Її заява про те, що атомна енергетика є повністю безвуглецевою технологією, була некоректною. Якщо розглянути увесь життєвий цикл атомних електростанцій — від видобутку урану до зведення станцій, їх експлуатації, закриття та утилізації відходів — можна виявити, що викиди CO2 все ж мають місце. Хоча вони, безумовно, значно менші порівняно з викидами від спалювання вугілля чи природного газу.
Помилковим було й твердження Ілона Маска, що Аліс Вайдель - головна кандидатка на виборах у Німеччині. За даними соцопитувань, нині "Альтернатива для Німеччини" посідає друге місце після консервативного блоку ХДС/ХСС (відповідно 20% та 31%). Якщо ж казати про популярність окремих кандидатів серед виборців, то Вайдель посідає у відповідному рейтингу лише п'яте місце.