Міністр фінансів Сполучених Штатів поділився інформацією про угоду з Україною, що стосується корисних копалин.


Міністр фінансів США Скотт Бессент поділився деталями угоди про видобуток корисних копалин з Україною. У статті для Financial Times він зазначив, що ця ініціатива символізує підтримку США українському народу і стане основою для стабільного відновлення економіки України.

Бессент зазначив, що президент Володимир Зеленський першим запропонував це економічне партнерство лідеру США Дональду Трампу під час візиту до Trump Tower у вересні 2024 року. Він наголосив, що Україна наділена природними ресурсами та іншими національними активами, які можуть стимулювати її повоєнне економічне зростання.

Міністр фінансів повідомив, що США пропонують Україні певні умови партнерства, згідно з якими доходи від природних ресурсів, інфраструктури та інших активів будуть акумульовані в спеціальному фонді. Цей фонд має на меті "тривалу реконструкцію та розвиток України", підкреслив Бессент.

У цьому фонді Сполучені Штати матимуть економічні та адміністративні повноваження.

"Ця організаційна структура та взаємозв'язки забезпечують високі стандарти відкритості, відповідальності, корпоративного управління та правових основ, які є критично важливими для залучення надійних приватних інвестицій, необхідних для відновлення України після війни. Залучення США виключить можливості для корупції та непрозорих угод", - зазначає Бессент.

За його словами, партнерські умови між Сполученими Штатами та Україною активують "американські таланти, капіталовкладення, високі стандарти та ефективне управління", що сприятиме швидшому відновленню України. Крім того, це стане чітким сигналом для Росії про те, що США роблять ставку на "вільну та успішну Україну" в довгостроковій перспективі.

Прибутки, отримані в майбутньому, будуть реінвестовані в основні сектори з метою активізації потенціалу зростання України, підкреслив Бессент. Додатково, умови угоди забезпечують, що держави, які не підтримували Україну, не зможуть скористатися її інвестиціями чи відновленням.

Також американський міністр прояснив, чим не є можливою угодою між США та Україною.

→ Сполучені Штати не будуть брати на себе контроль над фізичними активами в Україні.

→ США не обтяжуватимуть Україну великим боргом, оскільки це не просуватиме ані американських, ані українських інтересів.

"Для досягнення значної довгострокової вигоди Сполученим Штатам слід спільно інвестувати з українським народом, аби забезпечити взаємні інтереси та максимізувати результати," - підкреслив міністр фінансів США.

Він підкреслює, що запропоновані умови можуть гармонізувати інтереси як США, так і України. Трамп, за словами Бессента, впевнений, що чим стабільнішою та успішнішою стане Україна після війни, тим більше буде вигоди для народів обох країн.

Related posts