Модульні амбулаторії "первинної медичної допомоги" були розгорнуті в двох нових селах на Харківщині та Чернігівщині.


У с.Високопілля Харківської області та у с. Чемер на Чернігівщині встановили модульні клініки первинної медичної допомоги.

Цю інформацію озвучило Міністерство охорони здоров'я, передає агентство Укрінформ.

Зазначається, що амбулаторії обладнані генераторами для безперебійного електроживлення, тож можуть працювати в умовах аварійних відключень.

У модульній клініці, розташованій у Високопіллі, працюватиме один спеціаліст. Цей медичний заклад надаватиме послуги більш ніж 1400 жителям місцевості, серед яких 215 дітей, а також понад 1300 осіб, які мають статус внутрішньо переміщених осіб. "Пропускна здатність" клініки становитиме 45 пацієнтів щотижня.

У сільській лікарській амбулаторії загальної практики в Чемерському розпочнуть роботу два медичних працівники, які надаватимуть послуги більше ніж 3200 мешканцям громади.

"Впровадження модульних клінік для первинної медичної допомоги забезпечить пацієнтам легкий доступ до необхідних лікувальних послуг. Хоча це рішення є тимчасовим, воно може швидко і ефективно вирішити актуальні проблеми доступності медичної допомоги в даний момент", - підкреслив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Він підкреслив, що з початку конфлікту Росія завдала шкоди 1673 медичним закладам, а 223 з них були знищені повністю. Міністерство охорони здоров'я спільно з ВООЗ та іншими партнерами активно працює над забезпеченням доступу українців до медичних послуг, включаючи первинну ланку. Особлива увага приділяється деокупованим територіям, які зазнали найбільших руйнувань внаслідок війни.

Як повідомлялося раніше, в регіонах Херсонщини, Харківщини, Сумщини, Миколаївщини, Чернігівщини та Донеччини було встановлено 24 модульних заклади. Проєкт отримав фінансову підтримку від Генерального директорату Європейської комісії, що займається питаннями цивільного захисту та гуманітарної допомоги (ECHO).

Related posts