Музей "Український Парнас" організував театралізовану екскурсію, присвячену темі Розстріляного Відродження.
У Музеї видатних діячів української культури, відомому як "Український Парнас", пройшла інтерактивна театралізована екскурсія, організована Творчим об'єднанням "Ніч в Університеті". Захід був присвячений поколінню Червоного ренесансу та життєвим шляхам його видатних представників.
Ця екскурсія має унікальний формат: один гід веде групу, демонструє різні локації та активно взаємодіє з учасниками. Захід поєднує елементи екскурсії та імерсивного театру, що дозволяє відвідувачам стати частиною розігруваних сцен. Ми сфокусувалися на темі Розстріляного Відродження та епохи ренесансу, зокрема на 1920-30-х роках, - зазначив Олексій Руденко, керівник Творчого об'єднання "Ніч в Університеті".
За його словами, екскурсія відбувається за підтримки Українського культурного фонду, завдяки якому з серпня по жовтень реалізовується проєкт під назвою "Ночі історії української інтелігенції у боротьбі за свободу у XX сторіччі". Також вже вчетверте за історію виступів партнером Творчого об'єднання в межах цього проєкту стає Музей "Український Парнас".
"Перш за все, хочу висловити свою вдячність команді Творчого об'єднання. Ми дуже раді, що можемо підтримувати такі чудові ініціативи в цей непростий час. Цей проєкт є інноваційним і дозволяє через емоційний підхід представити історію з нової перспективи," - зазначив Ілля Мальчевський, заступник начальника проєктного відділу Українського культурного фонду.
Творче об'єднання, що працює вже вісім років, стало першим в Україні, яке запровадило театралізовані екскурсії. Протягом цього часу було реалізовано 44 різноманітні екскурсійні програми, кожна з яких залучала сотні учасників.
"Ідеї та цінності, які представляють "Ночі", справді знаходять відгук у наших серцях. Ми сподіваємось, що ці ініціативи сприятимуть тому, щоб історії наших видатних діячів, які є основою нашого музею, стали більш живими та цікавими", – зазначила Ірина Ковалькова, комунікаційна менеджерка Музею видатних діячів української культури.
Слід зазначити, що склад Творчого об'єднання переважно формують студенти та випускники історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, і їхня кількість перевищує 80 осіб.
Наступну екскурсію заплановано провести 15 вересня.
За інформацією Укрінформу, у Львові в Митрополичих садах на свіжому повітрі пройшов літературно-мистецький перформанс "Розстріляне Відродження: голоси крізь час". У його рамках діти та військовослужбовці читали вірші поетів, які стали жертвами репресій з боку Росії у 1920-30-х роках.