Україну очікує "незвичайна" погода до завершення травня, і особливо відчутно це відчує один з регіонів: чи буде тепло?


У найближчі дні травня погода на більшості території України залишиться стабільною. Прогнозують подальше зниження температури, яке викликане вторгненням арктичного повітря, а також можливі значні опади у вигляді дощу.

В Одеській області, Криму та південно-східних районах очікується підвищення температури, тоді як на заході країни нічні заморозки залишаться, а в Карпатах прогнозують опади у вигляді снігу. На OBOZ.UA ви знайдете більше інформації про погодні умови до кінця травня.

12 травня в більшості регіонів України очікуються дощі. На заході країни опади можуть супроводжуватися поодинокими грозами та місцями дрібним градом. У Карпатах через нижчу температуру прогнозується сніг, часом значний.

З 13 по 15 травня очікується мінлива та волога погода, в основному вдень пройдуть дощі, місцями супроводжувані грозами. У високогір'ях Карпат знову можливі опади у вигляді мокрого снігу. З 16 по 20 травня в Україні продовжаться дощі, викликані активністю циклонів та проходженням атмосферних фронтів.

Згідно з прогнозами синоптика Ігоря Кибальчича, у другій половині травня в окремих регіонах України можливе випадання опадів, що перевищує місячну норму. Найменше дощів передбачається в Криму, тоді як найбільші обсяги опадів очікуються в Карпатах, а також у деяких частинах центральних і північно-східних областей.

У середині травня температура повітря буде варіюватися, проте в цілому залишиться дещо нижчою за середні кліматичні значення, зокрема в північних та західних регіонах. Зокрема, в період з 12 по 15 травня нічні температури можуть коливатися в межах від +2 до +9 °C.

У західній Україні на поверхні ґрунту та в деяких місцях в повітрі можливі заморозки в діапазоні від 0 до -3 °С. Денна температура коливатиметься в межах від +9 до +15 °С, тоді як у центральних, південних і східних регіонах окремі райони можуть досягати +16...+19 °С.

У період з 16 по 20 травня очікуються значні температурні коливання: вищі показники на півдні та сході країни і нижчі - у північно-західних областях. Таким чином, протягом усього прогнозованого періоду в Україні переважатиме волога погода з частими дощами, місцями поривчастим вітром та прохолодними ночами майже на всій території.

Масштаби втрат урожаю фруктових культур внаслідок весняних морозів.

Цієї весни морози негативно вплинули на плодові дерева, особливо в квітні, коли холодні температури завдали серйозної шкоди абрикосам. Ситуація з персиками виглядає дещо краще, але, незважаючи на це, ціни на них улітку все ж підвищаться на 20-25%. Крім того, зафіксовано збитки в урожаї лохини та яблук.

Ситуація з черешнею залишається досить стабільною, без істотних збитків у різних регіонах. Це можна пояснити тим, що ранні сорти черешні вже могли зазнати ушкоджень від заморозків, тоді як пізні ще не досягли фази цвітіння, яка є найбільш чутливою до холодних температур.

"Цього року виникають питання стосовно яблук. Через заморозки постраждало цвітіння, і в деяких фермерських господарствах урожай зазнав значних втрат," - зазначив голова асоціації "Укрсадвинпром" Володимир Печко.

Окрім цього, він поділився інформацією про суттєві втрати врожаю лохини внаслідок весняних морозів.

"На Черкащині зафіксовано втрати врожаю лохини, які коливаються від 60% до 85%, а також ситуація складна на півночі України. Однак в цілому лохина все ж буде, оскільки на Закарпатті постраждали в основному ранні сорти — близько 20%, тоді як пізні — приблизно 40%," — підкреслив Печко.

Він зазначив, що з огляду на великі площі України та різноманітність насаджень у різних частинах країни, цей фактор не матиме істотного впливу на загальний стан врожаю.

Як раніше інформував OBOZ.UA, в Україні влітку 2025 року очікується аномально висока температура. Середні показники можуть перевищити норму на два градуси. Найбільш спекотні дні, ймовірно, припадуть на липень.

Related posts