"На Заході усвідомлюють": експерт роз'яснив, яким чином Patriot може успішно протистояти "Орєшнику".


На його думку, реакція з боку країн Заходу на випробування "Орєшника" була не такою, на яку розраховував Путін.

Військовий аналітик Дмитро Снєгирьов зазначив, що в районі падіння залишків "Орєшника" були виявлені деталі, які застосовуються в міжконтинентальних балістичних ракетах "Булава".

На його думку, реакція з боку країн Заходу на випробування "Орєшника" була не такою, на яку розраховував Путін.

"Нідерланди надали Україні три установки ЗРК Patriot, що істотно укріпило її протиповітряну та протиракетну оборону. Варто зазначити, що системи Patriot здатні вражати бойові модулі, такі як "Орешник" або "Кедр", згідно з українською класифікацією. Крім того, західні країни одностайно підтвердили, що не зменшать обсяги військової та технічної підтримки України", - підкреслив він у програмі Еспресо.

Аналітик підкреслив, що британська розвідка повідомила, що "Орєшник" імовірно є робочою назвою проєкту РС-26, який у російській системі класифікації відомий як невдалий ракетний проєкт, що був зупинений у 2011 році.

"На Заході добре усвідомлюють, з якими викликами вони стикаються. Особливо враховуючи, що на місці падіння уламків "Орєшника" були виявлені деталі, які використовуються в міжконтинентальних балістичних ракетах "Булава", що стали на бойове чергування ще в 2012 році. Отже, питання про новітні технології, про які говорить Путін, залишається виключно до нього самого", - зазначив Снєгирьов.

За різними оцінками, у росіян можуть бути готовими до застосування до п'яти експериментальних гіперзвукових ракет "Орєшник". Таку думку висловив колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.

Related posts