На нашу планету насувається сильна магнітна буря, яка триватиме кілька днів.


Що потрібно знати про цю магнітну бурю та які способи можуть допомогти зменшити її негативний вплив на організм, пояснює РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Meteoagent.

Часті спалахи та вибухи на Сонці спричиняють викид значних обсягів сонячної енергії в космос. Ця енергія формується зі заряджених частинок, таких як протони та електрони, які можуть швидко переміщуватися в просторі, у тому числі й у напрямку нашої планети.

Коли сонячні промені проникають у магнітосферу нашої планети, виникає явище, яке науковці називають магнітною або сонячною бурею. Ці бурі поділяються на різні категорії — від легких і середніх до сильних і надзвичайно інтенсивних. Інтенсивність бурі вимірюється за допомогою К-індексів.

За даними супутникових систем NOAA, TESIS та міжнародних метеорологічних лабораторій у всьому світі, у вівторок 10 вересня, в першій половині дня нашу планету накриє магнітна буря червоного рівня, яка досягне відмітки К-індекс 6.

Зазначається, що ця буря буде не лише сильною, але й тривалою — висока активність сонячної енергії продовжуватиме проявлятися навіть у середу, 11 вересня. Очікується, що показники бурі залишаться на тому ж рівні, досягнувши К-індексу 6.

За наявними прогнозами, магнітосфера планети досягне спокійного стану лише в четвер, 12 вересня.

Вчені всього світу провели вже чимало досліджень стосовно впливу магнітних бур на здоров'я людини й деякі з них такий зв'язок підтверджують. Саме у такі дні люди скаржаться на погіршення самопочуття та частіше звертаються за допомогою до лікарів, зокрема до кардіологів.

Магнітні поля впливають на біоелектричні процеси в організмі, а це призводить до порушення сну, зниження працездатності та підвищення дратівливості.

Найчастіші скарги:

Під час магнітних бур багато людей відчувають погіршення самопочуття, тому медики зазвичай надають певні загальні поради:

Слідувати звичайному режиму дня.

Вчасно лягати спати та повноцінно висипатися (7-9 годин)

Забезпечити своє харчування різноманітними свіжими овочами та фруктами, не забуваючи про регулярність прийому їжі.

Пити достатньо води

Уникайте надмірного вживання кави, енергетичних напоїв, спиртних напоїв, тютюну, а також гострих і шкідливих продуктів харчування.

Дихати чистим повітрям — у зеленому парку, на відкритому просторі, за межами міста.

Провітрювати приміщення

Займатися спортом, але помірно

По можливості - уникати стресових ситуацій, знизити психоемоційне та фізичне навантаження

Приймати необхідні ліки, а при погіршенні самопочуття - звертатися за допомогою до лікарів

Related posts