НАБУ закінчило розслідування у справі, пов'язаній з Коломойським та "ПриватБанком".


Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура закінчили розслідування справи стосовно колишнього бенефіціара "ПриватБанку" та п’яти інших екс-працівників фінансової установи, яких підозрюють у привласненні понад 9,2 мільярдів гривень.

Про це повідомила пресслужба НАБУ.

Згідно з інформацією, отриманою в ході розслідування, в період з січня по березень 2015 року один із банківських власників залучив до злочинної діяльності ряд посадовців, зокрема голову правління та його заступника. Це робилося з метою переведення коштів на офшорну компанію, що мало на меті збільшення його частки в статутному капіталі банку, повідомляє Спеціальна антикорупційна прокуратура.

Банк був зобов'язаний виплатити цій компанії понад 9,2 мільярдів гривень, нібито за викуп власних облігацій, але за завищеною вартістю.

Потім частину цієї суми (понад 446 мільйонів гривень) перерахували на рахунки трьох пов'язаних компаній, ніби це були операції з купівлі-продажу цінних паперів, а згодом -- на рахунки ще двох. Це було потрібно, щоб легалізувати гроші. У підсумку гроші потрапили на особистий рахунок Ігоря Коломойського, який використав їх, щоб внести до статутного капіталу банку, як того вимагав Нацбанк.

Кого підозрюють у даній справі:

Дії учасників справи були класифіковані відповідно до трьох статей Кримінального кодексу. Це вже четвертий епізод у розслідуванні справи про привласнення коштів ПриватБанку. У вересні 2023 року до суду була передана справа, що стосується перших трьох епізодів.

Нагадаємо, 2 вересня вранці Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генпрокурора вручили олігарху Ігорю Коломойському підозру за статтями 190 та 209 Кримінального кодексу: шахрайство та легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.

На початку року в Ігоря Коломойського відбулися обшуки. Служба безпеки України повідомила, що в процесі цих заходів виявила великі схеми привласнення 40 мільярдів гривень, пов'язані з компаніями "Укрнафта" та "Укртатнафта". У результаті цього топ-менеджери другої компанії отримали підозри.

Давид Арахамія, голова парламентської фракції "Слуга народу", на той момент асоціював проведені обшуки з "оголошеними президентом весняними арештами".

Шевченківський районний суд столиці України обрав олігарху Ігорю Коломойському запобіжний захід у вигляді арешту на 60 днів, з можливістю внесення застави, яка складає близько 510 мільйонів гривень. Водночас, журналісти каналу 1+1 висловили бажання стати його поручителями.

7 вересня Національне антикорупційне бюро повідомило бізнесмену Ігорю Коломойському про ще одну підозру -- у заволодінні 9,2 мільярдами гривень ПриватБанку.

26 жовтня стало відомо, що Ігор Коломойський, який наразі знаходиться у СІЗО, вирішив передати корпоративні права в холдингу "1+1 media" в управління трудовому колективу в особі чинного генерального директора компанії -- Ярослава Пахольчука.

Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про продовження утримання бізнесмена Ігоря Коломойського під вартою ще на два місяці, до 25 квітня. Проте суд зменшив суму застави на 150 мільйонів гривень, встановивши її на рівні 2,4 мільярдів гривень.

Related posts