Ціни на нафту суттєво змінилися у відповідь на несподіване рішення ОПЕК стосовно обсягів видобутку.


Ціни на нафту зменшилися після того, як країни ОПЕК+ раптово для ринку повідомили про значне, більше ніж очікувалося, підвищення обсягів видобутку нафти в серпні.

Цю інформацію передає агентство Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 47 центів (0,69%), досягнувши рівня $67,83 за барель, тоді як американська нафта West Texas Intermediate (WTI) знизилася на 95 центів (1,42%), встановившись на позначці $66,05.

У суботу ОПЕК+ домовилися збільшити видобуток на 548 000 барелів на добу в серпні. Це значно більше, ніж щомісячні підвищення у 411 000 барелів, які були погоджені на травень, червень і липень, і значно вище за квітневе зростання у 138 000 барелів.

"Цей ріст явно вказує на посилену боротьбу за ринкову частку та готовність пристосуватися до зниження цін і доходів," -- підкреслив Тім Еванс з компанії Evans Energy.

Аналітики RBC Capital під керівництвом Хеліми Крофт додали, що таке рішення фактично поверне на ринок майже 80% зі 2,2 млн барелів добровільного скорочення видобутку від восьми країн ОПЕК. Водночас вони зазначили, що фактичне збільшення поки що менше від запланованого, і більшість нового постачання надходить саме з Саудівської Аравії.

Щоб показати впевненість у високому попиті на нафту, Саудівська Аравія у неділю підвищила серпневу ціну на свою основну марку Arab Light для азійських покупців до найвищого рівня за останні чотири місяці.

Аналітики компанії Goldman Sachs прогнозують, що під час чергової зустрічі 3 серпня ОПЕК+ оголосить про остаточне підвищення видобутку на 550 000 барелів на добу, яке набуде чинності у вересні.

На ринок також тисне невизначеність щодо торговельних тарифів США: американські чиновники заявили про затримку з оголошенням нових тарифів, але не надали конкретики.

У неділю президент Дональд Трамп оголосив, що Сполучені Штати найближчим часом завершать низку торгових угод і до 9 липня сповістять інші держави про нові підвищені тарифи, які вступлять в силу з 1 серпня.

У квітні Трамп оголосив про базову ставку тарифу 10% для більшості країн і "взаємні" тарифи, які можуть досягати 50%. Початковий дедлайн був призначений на цю середу. Проте Трамп також заявив, що тарифи можуть коливатися "від 60-70% до 10-20%", що ще більше посилює невизначеність.

"У другій половині 2025 року основною темою обговорення продовжують залишатися побоювання, пов’язані з тарифною політикою Трампа. Наразі єдиним чинником, що підтримує ціни на нафту, є слабка позиція долара," - зазначила Пріянка Сачдева, старший аналітик ринку в компанії Phillip Nova.

Related posts