"Ми повинні отримати щось в обмін": Трамп прагне повернути інвестиції, вкладені в Україну.
Президент США Дональд Трамп заявив, що за останній тиждень досягнуто значного прогресу у тому, щоб заохотити Київ та Москву сісти за стіл переговорів.
Він розповів про це в інтерв'ю для Fox News. Також Трамп обговорив тему мирної угоди між Україною та Росією, а також економічні переваги для Сполучених Штатів.
"На мою думку, це дійсно відбудеться. За минулий тиждень ми зробили значні кроки вперед. Ми ведемо діалог як з російською, так і з українською сторонами. Спільні втрати України та Росії вже перевищують мільйон військових", - зазначив він.
Він знову звинуватив свого попередника, Джо Байдена, у тому, що той дозволив розпочатися війні між Росією та Україною, а також у пасивності Європи. У результаті, за словами чинного президента, Сполучені Штати зазнали витрат у розмірі $300 млрд. Крім того, він припустив можливістю укладення угоди з Україною, яка передбачатиме доступ до рідкісноземельних мінералів.
Я повідомив їм, що Сполучені Штати вклали понад 300 мільярдів доларів, а можливо, навіть 350. Україна володіє надзвичайно цінними природними ресурсами, такими як рідкісноземельні метали, нафта, газ та інші корисні копалини. Мені важливо, щоб наші інвестиції були захищені, адже ми вже витратили сотні мільярдів доларів. Вони можуть досягти угоди, а можуть і не досягти. Існує ймовірність, що ці території можуть перейти під контроль Росії, а можуть і залишитися в інших руках. Але ми вже вклали величезні кошти, і я підкреслив: "Я хочу, щоб ці гроші повернулися", - зазначив президент США.
За його інформацією, Україна визнала його думку про величину боргу перед Сполученими Штатами, яка становить $0,5 трлн.
Читайте також: Трамп зустрінеться із Зеленським на цьому тижні.
"Я сказав їм, що хочу еквівалент $500 млрд рідіснокоземельних металів, і вони по суті погодилися зробити це. Так що принаймні ми не почуватимемося пошитими в дурні. Я їм сказав, що нам доведеться, доведеться отримати що-небудь навзамін", - наголосив Трамп.
Також Трамп не відповів на питання, яким чином він планує змусити Володимира Путіна сісти за стіл перемовин. Проте він зазначив, що робота у цьому напрямі ведеться.
"Не можу конкретно розповісти, про що йдеться, але ми активно обговорюємо питання на рівні групи. Схоже, що він зацікавлений у досягненні угоди, але для цього потрібна співпраця. Вірю, що щось вдасться реалізувати. Сподіваюся на це. Я Великий Миротворець – ви ж це знаєте", - резюмував президент Сполучених Штатів.