Чому в СРСР виникла ідея створення гранованої склянки: яка причина її перетворення на символ радянської доби
Для численних господарок цей предмет і сьогодні залишається незамінним у домашньому вжитку, адже ця склянка поєднує в собі міцність та різноманітність використання.
Гранована склянка була справжнім символом колективізму Радянського Союзу, вона об'єднала багато поколінь і стала невід'ємним елементом побуту кожної родини. Її використовували у їдальнях, кафе, потягах, на кораблях та офіційних заходах. Розповідаємо про історію створення гранованої склянки, посилаючись на матеріал ресурсу "Главред", яка її справжня символіка, чому саме 16 граней.
11 вересня 1943 року на скляному заводі у місті Гусь-Хрустальний було вперше виготовлено грановану склянку. Офіційно дизайн склянки приписують Вірі Мухіній, яка є авторкою монументальної композиції "Робітник і Колгоспниця", однак вона лише вдосконалила її форму.
Гранована склянка завдяки своїй практичності, легкості у використанні та надійності швидко стала популярною. Мабуть, не існує жодної сім'ї, компанії чи організації, яка б не зверталася до цього предмету.
Згідно традиційної версії, грані склянки символізують кількість союзних республік (16), які входили до складу СРСР у 1943 році. А верхній обідок означав єдність усіх народів. Її було створено, щоб утвердити дух колективізму, вона стала неофіційним символом Радянського Союзу.
Насправді, грановану склянку випускали у різних варіантах, вона мала також 10 граней, однак це не впливало на стандартну ємність, яка становила 200 мл до обідка і 250 мл до країв.
Є декілька причин, чому популярною стала склянка, яка мала 16 граней, а не 10.
Также рекомендуем ознакомиться с:
"Часовий мандрівник" вказав на 5 предметів, які можуть зникнути протягом наступних 30 років: ця інформація важлива для всіх.
Щоб досягти своїх цілей, вони готові на будь-які вчинки: найвинахідливіші представники знаків зодіаку.