Ось така погода: нові температурні рекорди можуть стати несподіванкою для українців.

Коли Україну охопить незвичайно тепла погода та яким буде лютий - ексклюзив для TSN.UA.
В Україні різко потеплішає! Синоптики прогнозують нові температурні рекорди. Коли Україну охопить незвичайно тепла погода та яким буде лютий - ексклюзив для TSN.UA.
У найближчі дні в Україні, завдяки антициклону, прогнозується суха погода з температурами, що перевищують звичайні для січня значення. Цю інформацію надав синоптик Віталій Постригань.
"Січень 2025 року впевнено наближається до весняного періоду. На сьогоднішній день температура складає 2° вище нуля, що є на 5° більше, ніж зазвичай, і є всі підстави вважати, що цей місяць може стати найтеплішим у своїй категорії", - зазначає він.
Постригань роз’яснив, що основною причиною такої погоди є активізація Атлантичного океану, який безперервно приносить на континент теплі та вологі повітряні маси, залишаючи арктичний холод далеко на півночі.
На даний момент, за інформацією метеоролога, британські синоптики зосередили свою увагу на обстановці в Атлантичному океані. Взаємодія холодних повітряних мас, що надходять з Америки, з більш теплими потоками з Азорських островів спричинить швидке виникнення і розвиток штормового циклону Eowin. Цей циклон вже приніс потужні опади та шквали, які досягали швидкості 50-60 м/с в Ірландії та Великобританії.
"Згідно з попередніми прогнозами, з понеділка, 27 січня, посилиться вплив східного антициклону, що призведе до відсутності значних опадів, а весняний погодний режим залишиться в силі," - зазначив Постригань.
Згідно з прогнозом Укргідрометцентру, у понеділок, 27 січня, в Україні очікується переважно суха погода. Лише в Закарпатті, гірських районах Карпат та на північному сході країни вдень можливі незначні дощі, а вночі – мокрий сніг. Температура вночі коливатиметься від 5° тепла до 1° морозу, а вдень очікується 2-9° тепла, в Криму та на заході і південному заході – 10-13°. Вітер здебільшого південний, зі швидкістю 3-10 м/с.
Згідно з прогнозами, в Україні температура підвищиться ще на декілька градусів, стверджує метеоролог Наталка Діденко.
"На початку тижня очікується досить тепла погода, хоча температурні коливання все ж залишаться. Адже попереду ще частина січня та цілий лютий. Отже, зима в середньоєвропейському регіоні продовжує свій курс. Найвищі температури, згідно з попередніми прогнозами, прогнозуються на 27-29 січня, коли в південних та західних областях температура може підніматися до +12+15 градусів!" - зазначає вона.
Варто зазначити, що в Україні, незважаючи на зимовий сезон, проліски вже зацвіли: у соціальних мережах з'явилися фотографії з Одеси та Хмельниччини.
Цікаво, що народна прикмета говорить: якщо в кінці січня спостерігається потепління, то зима може повернутися з морозами на початку лютого. Синоптики прогнозують, що середня температура місяця складе близько 0°C - і якщо грудень та січень був теплішим, ніж минулого року, майбутній лютий обіцяє стати холоднішим за лютий-2024 на 4°C, запевняють синоптики.
На півдні країни й на Закарпатті середня за місяць температура повітря буде додатною - +1... 2˚С градуси й вище, а на північному сході можуть бути незначні морози. Опади очікуються, але їх буде небагато.
А от синоптик Станіслав Щедрін зазначає, що погода в Україні в лютому буде теплою. За його словами, погода в Україні в останній місяць зими здивує всіх. Синоптик запевняє, що в Україні буде рання весна.
Згідно з прогнозом Щедріна, у лютому температура може бути схожою на січневу.
Ця зима в Україні вражає своїми незвичними температурними показниками. У ряді областей країни термометри зафіксували значення до +15°C, що є суттєво вищим за норму для зимового сезону.
Кліматолог Віра Балабух підкреслила, що в останні роки спостерігається помітна тенденція до підвищення температури як у світі, так і в Україні. При цьому в нашій країні ці зміни відбуваються набагато швидше, ніж у глобальному контексті.
Віра Балабух зазначає, що протягом року найбільше підвищення температури відзначається саме в зимовий та літній сезони. Це особливо стало очевидним цього літа, коли ми пережили тривалі спекотні періоди, а температура досягала 40°C. Не менш актуальною є тенденція підвищення температури взимку. Це явище викликане низкою факторів.
Завдяки циркуляції атмосфери до нас частіше надходить тепле повітря з південних та субтропічних широт.
Підвищенню температури сприяє і теплий Атлантичний океан, океанічні води якого уже прогрілися майже до двох кілометрів через підвищення глобальної температури. Повітряні маси, які над ним формуються і переміщуються в Україну, значно тепліші.
Антарктика також зіграла важливу роль у забезпеченні комфортної зими. Сильний циклонічний вихор, що виник над Північним Льодовитим океаном, разом із потужними струменевими течіями створив своєрідний бар’єр, який захистив нас від арктичних морозів. Крім того, підвищення температури повітря було зумовлено також активізацією сонячної діяльності, зазначає кліматолог Віра Балабух.
Проте внесок усіх цих природних чинників у підвищення температури значно менший, ніж вплив діяльності людини, завдяки якій посилюється парниковий ефект. Концентрація парникових газів в атмосфері зараз найбільша за останні 800 тис. років.
Отже, поєднання всіх цих факторів призводить до аномально теплого зимового періоду в Україні.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України повідомило, що в Києві вже третій рік поспіль не спостерігається кліматичної зими. Це означає, що середньодобова температура повітря не опускається нижче 0°C і не залишається на цьому рівні. Як наслідок, тварини, які зазвичай впадають у зимову сплячку, стикаються з труднощами через аномально теплу погоду та відсутність снігового покриву. Зокрема, цього року в горах Буковини ведмеді відмовилися від зимового спочинку через несприятливі погодні умови. Лісівники навіть зняли на відео одного з ведмедів, який розважався в снігу, граючи з копицею сіна.