ОПЕК+ значно підвищить рівень нафтовидобутку: озвучено причини.

Країни, що входять до ОПЕК+, обговорюють можливість подальшого прискорення відновлення обсягів видобутку нафти. Таку інформацію повідомили делегати напередодні віртуальної зустрічі альянсу, запланованої на суботу.
Саудівська Аравія розпочала процес підвищення видобутку в рамках угоди ОПЕК+, збільшивши його на 411 тисяч барелів на добу за останні три місяці. Наразі члени альянсу ведуть переговори щодо можливого подальшого збільшення обсягів видобутку в серпні.
Ця динамічна стратегія дає змогу групі відновити свою частку ринку у конкурентів, які не входять до ОПЕК+, і здійснюється не зважаючи на ризик глобального надлишку, що може створити додатковий тягар для цін.
Недавнє зниження цін на нафту є позитивним фактором для президента США Дональда Трампа, який вважає, що зменшення вартості енергоресурсів може слугувати засобом для зниження витрат споживачів, які страждають від інфляційного тиску.
За словами одного з представників, вісім основних країн-учасниць об'єднання планують підвищити видобуток на більше ніж 500 тисяч барелів на добу. Інший делегат підкреслив, що це сприятиме швидшому поверненню на ринок 2,2 млн барелів на добу, які раніше були зупинені, вже до вересня, що є більш раннім терміном, ніж передбачалося.
У п'ятницю на лондонських ринках ф'ючерси на нафту Brent досягли рівня близько 68 доларів за барель, що є на 13% менше в порівнянні з двома тижнями раніше. Зміна ситуації між Ізраїлем та Іраном, що перекинулася з активного збройного конфлікту в нестійке перемир'я, майже не вплинула на експорт енергетичних ресурсів з Близького Сходу.
"В умовах, коли ОПЕК+ змінила свою стратегію з захисту цін на збереження ринкової частки, підтримка номінального добровільного скорочення видобутку стає менш доцільною. Можливо, варто швидше завершити цей процес і перейти до нових етапів", - підкреслив Гаррі Чилінгірян, керівник аналітичного відділу Onyx Capital Group.
З квітня цього року ОПЕК та її союзники змінили свою тривалу політику обмеження видобутку нафти і розпочали активне нарощування поставок. Це рішення стало несподіванкою для учасників ринку нафти і викликало питання щодо майбутньої стратегії картелю.
Серед мотивів перегляду політики делегати вказали на потребу задовольнити піковий літній попит на паливо, коригувати надмірний видобуток деяких країн-членів, а також повернути частку ринку в конкурентів, зокрема у виробників сланцевої нафти зі США. Представники Ер-Ріяда зазначили, що їх особливо турбує якнайшвидше відновлення раніше призупиненого видобутку.
Прогнозується, що збільшення постачання нафти викличе позитивну реакцію з боку президента Трампа, який постійно підтримує ідею зниження цін на нафту з метою підтримки економіки США та боротьби з інфляційними процесами. Водночас він чинить тиск на Федеральну резервну систему, закликаючи до зниження облікової ставки.
Одночасно, збільшення видобутку створює загрозу перевищення пропозиції на ринку, що може привести до падіння цін до таких рівнів, які виявляться економічно невигідними для самих виробників.
У останні кілька місяців глобальні запаси нафти збільшуються приблизно на 1 мільйон барелів на добу. Це відбувається на фоні сповільнення попиту в Китаї та підвищення видобутку в країнах Північної та Південної Америки, зокрема в США, Гаяні, Канаді та Бразилії.
Згідно з прогнозами Міжнародного енергетичного агентства, у другій половині року ринок може зіткнутися з істотним надлишком. Аналітики з JPMorgan Chase & Co. та Goldman Sachs Group Inc. не відкидають можливості, що ціна на нафту може знизитися до 60 доларів за барель або навіть нижче вже в четвертому кварталі.