Переговори щодо миру: Зеленський висловив думку про можливість завершення конфлікту.
Президент України Володимир Зеленський вважає, що реальні можливості завершити війну достойно залишаються і назвав необхідну для цього умову.
Цю думку він підкреслив після виступу української делегації, що взяла участь у тристоронніх переговорах, які відбулися в Женеві 17-18 лютого.
Президент України підкреслив, що досягнення миру та закінчення війни "може бути значно сприянням завдяки світовій спроможності чинити тиск на агресора".
"Розраховуємо, що вже найближчим часом, у лютому, вдасться організувати ще один раунд перемовин і що цей раунд може стати справді результативним", -- додав він.
Він зазначив, що українська переговорна команда вже визначила свої пріоритети для майбутньої зустрічі в тристоронньому форматі.
"Продовжуємо працювати над підготовкою лідерів до зустрічей, щоб вирішувати питання, які поки що залишаються незрозумілими на рівні команд. Лідерський підхід може стати ключовим у багатьох аспектах, і Україна готова до цього формату," - зазначив Зеленський, який вже не вперше наголошує на необхідності особистої зустрічі з президентом агресивної держави Володимиром Путіним.
Президент підкреслив, що українська делегація на майбутній зустрічі повинна створити умови, які сприятимуть досягненню прогресу в гуманітарних аспектах.
"Обміни військовополонених мають продовжуватись. Очікуємо, що обмін стане можливим найближчим часом", -- додав він.
Зеленський особливо підкреслив важливість європейських союзників України в процесі переговорів.
"Європа в процесі роботи для завершення війни, і роль Європи має зростати. Будемо координуватися з партнерами. Україна завжди захищає наші спільні європейські інтереси", -- наголосив він.
Український лідер подякував своїй команді за злагоджену роботу відповідно до встановлених директив, а також за їх терпіння у всіх переговорах із російською стороною, які не завжди були легкими та конструктивними.
Нагадаємо, 17-18 лютого в Женеві відбулися тристоронні переговори щодо мирного врегулювання війни в Україні. Очільник делегації країни-агресорки Володимир Мединський назвав перемовини "важкими, але діловими".
Голова української делегації на переговорах Рустем Умєров, коментуючи підсумки зустрічі з представниками Росії, зазначив, що "деякі питання вдалося прояснити, тоді як з іншими триває процес додаткового узгодження".
Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що в цьому місяці відбудеться новий етап переговорів з Російською Федерацією, до яких долучаться делегати з європейських держав.




