Підлітки з різних куточків планети стали одержимі небезпечною іграшкою: що таке хромінг і чому українські правоохоронці намагаються заспокоїти громадськість?
У соціальних мережах набирає популярності новий флешмоб, що сприяє вдиханню шкідливих парів з рідин для зняття лаку, перманентних маркерів, аерозольних дезодорантів та інших побутових засобів. Все більше молодих людей по всьому світу приєднуються до цієї небезпечної практики, відомої як "хромінг" або "хаффінг".
Цю проблему також підкреслив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. У своєму Telegram-каналі він вказав, що вживання цих речовин може мати тяжкі наслідки для здоров'я та життя дітей.
"Закликаю батьків уважно ставитися до небезпек, які можуть підстерігати дітей в інтернеті, і усвідомлено реагувати на кіберзагрози. Чим більше діти ознайомлені з потенційними ризиками, тим краще їх захист від маніпуляцій, кібербулінгу та небезпечних онлайн-трендів", - зазначив Лубінець.
Хромінг викликає короткочасний ейфоричний стан, проте призводить до уражень мозку, серця, легень, нирок та інших органів. Більше того, він може призвести до залежності та навіть смерті.
У великій кількості відеоматеріалів, які досліджували експерти, підлітки вживають маркери — 31% та аерозольні освіжувачі повітря — 17%, як зазначають Патріоти України. Також діти вдихають випари лаку для нігтів, бензину та дезодорантів.
У той же час, Національна поліція заспокоїла батьків, підкресливши, що в Україні відсутні дані про випадки хромінгу серед дітей. Більше того, жодних ознак його поширення не виявлено і в соціальних мережах, які активно використовують українські школярі.
Згідно з інформацією від державної установи, ця тенденція серед підлітків є розповсюдженою в інших країнах.
Раніше OBOZ.UA пояснював, хто є кранчерами та з якою метою вони споживають землю, глину і крейду.