Підсумки п'ятирічного періоду. Яка кількість кредитів та їхня загальна сума, яку отримали малі та середні підприємства під державними гарантіями, і які компанії опинилися на вершині рейтингу?
З моменту впровадження державних гарантій український мікро-, малий та середній бізнес отримав більш ніж 52 тисячі кредитів на загальну суму, що перевищує 170 мільярдів гривень.
Інструмент державних гарантій на основі портфелів почав працювати з грудня 2020 року. Відтоді 33 банки, які приєдналися до програми, надали 52 312 кредитів на загальну суму 170,7 млрд грн, як зазначили в Міністерстві фінансів.
Протягом року повномасштабних бойових дій бізнесмени отримали 47,162 тисячі кредитів від акредитованих банків, що в сумі становить 160,2 мільярда гривень.
У 2025 році підприємці отримали 8713 позик, загальна вартість яких склала 35,4 мільярда гривень.
Станом на 1 січня 2026 року банки-кредитори обслуговують 21 589 кредитів на суму 76,2 млрд грн. Зобов'язання за основним боргом, що частково забезпечені державними гарантіями на портфельній основі, становлять 34,9 млрд гривень. Це 54% від загального ліміту наданих гарантій (64,5 млрд грн).
За обсягом виданих кредитів на першому місці перебувають наступні банки:
-- державний ПриватБанк -- видав 13 939 кредитів на загальну суму 18,8 млрд грн, що становить 46% від загального обсягу таких гарантій, отриманих банком;
-- Державний Ощадбанк -- надав 3179 кредитів на суму 12,2 млрд грн, що становить 45% від встановленого ліміту банку.
-- державний Укргазбанк -- 1000 кредитів на 10,3 млрд грн (68% від свого ліміту);
ПУМБ надав 748 кредитів на загальну суму 8,9 мільярда гривень, що становить 66% від встановленого ліміту.
Державний Укрексімбанк виділив 517 кредитів на загальну суму 8,5 мільярда гривень, що становить 55% його кредитного ліміту.
-- ПроКредит Банк -- 566 кредитів на загальну суму 3,6 мільярда гривень (60% від доступного ліміту);
-- Райффайзен Банк -- 444 позики на загальну суму 2,7 млрд грн, що становить 82% від встановленого ліміту.
Банк Кредит Дніпро виділив 165 кредитів на загальну суму 1,4 мільярда гривень, що становить 56% від встановленого ліміту.
-- ОТП Банк -- 239 виданих кредитів на загальну суму 1,3 мільярда гривень, що становить 53% від встановленого ліміту.
МТБ видало 53 кредити на загальну суму 1 мільярд гривень, що складає 57% від встановленого ліміту.
Найбільший обсяг таких кредитів обслуговується у таких регіонах:
-- у Києві - 2620 кредитів на загальну суму 10,8 млрд грн;
У Дніпропетровській області було видано 1871 кредит на загальну суму близько 6 мільярдів гривень.
-- у Харківській -- 944 кредити на 5,6 млрд грн;
-- у Львівській -- 1680 кредитів на 5,6 млрд грн;
У Києві видано 1426 кредитів на загальну суму 4,8 мільярда гривень.
За різними напрямами економічної діяльності найбільша кількість кредитів, що частково забезпечені державними гарантіями на портфельній основі, надається у таких сферах:
Агрокомплекс -- 3753 позики на суму 25,5 мільярда гривень.
-- обробна промисловість -- 4959 кредитів на суму 23,7 мільярда гривень;
Оптові та роздрібні продажі, а також обслуговування транспортних засобів — 9013 кредитів на суму 19,2 мільярда гривень.
Міністерство фінансів підтвердило, що продовжує реалізовувати заходи щодо вдосконалення інструментів фінансування, доступних для підприємств.
Раніше було оголошено, що уряд України впроваджує нульові кредити для малих і середніх підприємств, які планують придбати енергетичне обладнання, зокрема генератори та акумулятори.



