"Вершина зарозумілості": Північна Корея звинуватила Трампа у намірах спровокувати "ядерний конфлікт у космічному просторі".


Таку заяву офіційний Пхеньян зробив у контексті інформації про наміри США реалізувати ініціативу "Золотий купол".

Північна Корея висловила різку незгоду з новою оборонною стратегією Дональда Трампа, відомою як "Золотий купол", яка покликана забезпечити захист від балістичних, гіперзвукових та крилатих ракет. У Пхеньяні вважають, що ця програма є "сценарієм ядерної війни в космосі" і свідчить про прагнення Вашингтона до "однополярного домінування".

Згідно з інформацією від Bloomberg, Центральне інформаційне агентство Кореї (ЦТАК) у своєму коментарі зазначає, що американський проект є яскравим прикладом "вершини зарозумілості та свавілля" і чітко ілюструє наміри США щодо мілітаризації космічного простору. В заяві також підкреслюється, що реалізація цієї програми може стати поштовхом до нової гонки озброєнь і призвести до серйозних наслідків для світової безпеки.

Трамп, зі свого боку, висловив впевненість, що "Золотий купол" буде реалізований до завершення його президентства. Цей проєкт передбачає установку космічних перехоплювачів, здатних знищувати ракети ще на етапі їхнього підльоту. Проте варто зазначити, що багато з анонсованих технологій, у тому числі космічні перехоплювачі, досі залишаються на стадії розробки і не пройшли жодних тестувань.

На фоні таких амбіцій Північна Корея продовжує активний розвиток своєї програми міжконтинентальних ракет з роздільними боєголовками, вважаючи, що це дозволить їй подолати навіть найсучасніші американські системи протиповітряної оборони. Проте аналітики з Південної Кореї висловлюють сумніви щодо достовірності повідомлень з Пхеньяна про успішні тестування – за деякими джерелами, нещодавній запуск ракети призвів до вибуху на початковій стадії польоту.

Критика Трампа з боку Північної Кореї відображає позицію Китаю. У Пекіні проект "Золотий купол" охарактеризували як порушення основи мирного використання космічного простору. Представниця Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін застерегла, що подібні дії з боку США можуть призвести до міжнародної гонки озброєнь у космосі.

Незважаючи на це, Трамп продовжує відкрито висловлювати свої позитивні погляди щодо стосунків з Кім Чен Ином. Минулого місяця він зазначив, що в певний момент планує знову звернутися до лідера Північної Кореї, натякаючи на можливе відновлення переговорів, якщо знову опиниться на президентській посаді. Варто відзначити, що під час свого першого терміну Трамп уже намагався налагодити контакт із Кімом, навіть скоротивши спільні військові навчання США та Південної Кореї, проте тодішня мирна ініціатива не принесла очікуваних результатів.

Кілька місяців тому CNN повідомив, що американський президент Дональд Трамп визначив одним пріоритетів для Пентагону створення системи "Золотий купол" для захисту США від далекобійних ракет.

До участі у розробці проекту також планував залучитися мільярдер Ілон Маск, про що повідомляли новинні агенції. Компанія SpaceX запропонувала визначити свою роль у ініціативі "Золотий купол" через модель підписки, за якою уряд сплачував би за доступ до технологій, а не отримував би повне володіння системою. Такий підхід викликав занепокоєння серед багатьох експертів.

20 травня президент США Дональд Трамп оголосив про запуск програми протиповітряної оборони, відомої як "Золотий купол". Для реалізації цього проекту передбачено виділення близько 175 мільярдів доларів. Очікується, що "Золотий купол" стане оперативним приблизно через три роки.

Related posts