Politico: У команді Трампа виникає опір ініціативі Віткоффа щодо скасування енергетичних санкцій проти Росії.


В адміністрації Дональда Трампа немає єдності стосовно зняття енергетичних санкцій з РФ, запроваджених через повномасштабне вторгнення в Україну.

Цю інформацію наводить видання Politico, згідно з повідомленням "Європейської правди".

П'ять джерел, які мають відомості про хід переговорів, розповіли виданню, що в адміністрації президента США розглядають можливість зняття санкцій з російського газопроводу "Північний потік-2", а також потенційно інших російських активів у Європі в контексті обговорень щодо завершення конфлікту між Росією та Україною.

Згідно з інформацією, отриманою від джерел, які мають відношення до переговорного процесу, основним адвокатом скасування санкцій є спеціальний представник Стів Віткофф. Він доручив своїй команді підготувати детальний список усіх енергетичних обмежень, які Сполучені Штати запровадили проти Росії в рамках цих ініціатив, повідомили два джерела.

У спільному комюніке, яке було оприлюднене Білим домом, держсекретар США Марко Рубіо та Віткофф спростували інформацію про те, що велись переговори щодо можливого пом'якшення санкцій.

"Це неправда. Жоден з нас не мав жодних розмов про скасування санкцій проти Росії в рамках мирної угоди з Україною. Це абсолютно вигадана і безвідповідальна інформація від Politico, п'ятисортного видання. Якщо у них є хоч крапля журналістської чесності, вони повністю спростують цю вигадку", - йдеться в їхній заяві.

Інше джерело зазначило, що, незважаючи на те, що Віткофф запропонував скасувати санкції в енергетичному секторі, ця ініціатива поки не отримала значної підтримки в Білому домі. Тим часом Рубіо докладає зусиль, щоб перешкодити її втіленню.

Серед осіб, які виступають проти цієї концепції, виявилися не тільки Рубіо, але й міністр внутрішніх справ Даг Бергам, який, до того ж, очолює Раду з питань енергетичної домінування в адміністрації Білого дому, як повідомили джерела, обізнані з ходом обговорень.

За інформацією, отриманою з надійного джерела, деякі представники американської влади вважають, що Віткофф став жертвою дезінформації з боку Росії, яка підкреслювала великі економічні перспективи для США у відновленні бізнес-взаємозв’язків з цією країною.

"У Білому домі відбувається активна дискусія між прихильниками енергетичної переваги - Бергамом, котрий бажає розширити доступ до ринків для американського СПГ, та Віткоффом, який намагається налагодити відносини з Росією," - поділився інформацією один із джерел у розмові з виданням.

Відновлення Росією статусу провідного постачальника енергоресурсів до Європи призведе до серйозних наслідків для американських виробників нафти і газу, зазначив він.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що Маттіас Варніг, німецький союзник президента Росії Владіміра Путіна з часів його служби в Штазі, активно сприяє відновленню роботи проекту "Північний потік-2" у Сполучених Штатах.

Висловлюючи свою думку щодо цього повідомлення, представники Єврокомісії підкреслили, що реалізація проєкту газопроводу "Північний потік-2" не є спільною метою для країн Європейського Союзу.

Related posts