Прем'єр-міністр Естонії зазначив, що військова операція НАТО в Балтійському морі забезпечує оперативну реакцію.
Операція "Балтійський вартовий", ініційована державами НАТО, має на меті захист підводної інфраструктури в Балтійському морі та забезпечує оперативну реакцію на потенційні загрози.
Цю інформацію озвучив прем'єр-міністр Естонії Крістен Міхал під час прямого ефіру в середу, 15 січня, згідно з повідомленням ERR, яке передає "Європейська правда".
Міхал заявив, що для Естонії це означає, що в разі виникнення загрозливої ситуації - чи то навмисно організованої, чи то спричиненої недбалістю - країна готова "швидше відреагувати і зупинити порушника або шкідливу діяльність".
Він зауважив, що кораблі Альянсу в Балтійському морі допоможуть створити кращу картину того, що відбувається, особливо там, де спостерігається інтенсивний рух, як, наприклад, у Фінській затоці, біля берегів Польщі або в Данських протоках.
"Крім кораблів, що діють в морі, це також передбачає використання розвідувальних засобів і систем штучного інтелекту, а також інших технологічних можливостей", - сказав прем'єр-міністр країни.
Згідно з висловлюваннями прем'єр-міністра, операція "Балтійський вартовий" здійснює моніторинг переміщень суден у даному регіоні, аналізує їхні наміри та перевіряє правдивість наданих ними відомостей.
"Основна мета - отримати кращу картину ситуації і необхідність моніторингу інфраструктури", - підкреслив він.
Він також підкреслив, що абсолютно неможливо здійснювати контроль над кожним сантиметром наземної інфраструктури, не кажучи вже про підводну. Проте, можна вдосконалити ситуацію, запровадивши стримуючі механізми на цих об'єктах, що дозволить зменшити кількість зловживань і знизити ризик шкідливої недбалості.
Нагадаємо, що керівники країн зустрілися в Гельсінкі, щоб обговорити низку випадків пошкодження підводної інфраструктури в Балтійському морі, а також ризики, які пов'язані з "тіньовим флотом" танкерів, що транспортують російську нафту.
Фінляндія та Швеція вже оголосили, що нададуть свої кораблі для спільних заходів союзників, таку готовність висловив і канцлер Німеччини.
14 січня вісім країн НАТО, що мають доступ до Балтійського моря, оприлюднили свій план дій у відповідь на підозрілі інциденти, пов'язані з пошкодженням підводної інфраструктури.