Путін сподівається на успіх через тривалу війну, проте існує один важливий аспект, - ISW.


Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на дані Американського інституту вивчення війни (ISW).

На думку експертів, за останній рік Заходу не вдалося переконати російського диктатора Володимира Путіна переглянути свою теорію перемоги у війні проти України.

Публічні коментарі лідера Кремля вказують на те, що він все ще має віру в можливість російських військ досягти перемоги у війні на виснаження, реалізуючи поступальний рух уздовж фронтової лінії без часових обмежень.

Аналітики підкреслили, що під час Санкт-Петербурзького міжнародного економічного форуму (ПМЕФ), який відбудеться в червні 2024 року, диктатор чітко сформулював свою концепцію досягнення успіху.

Відтак, російські збройні сили здатні продовжувати повільний, але впевнений наступ, заважаючи Україні реалізувати ефективні наступальні дії, що мають стратегічне значення, і, таким чином, мають шанси здобути перемогу у війні на виснаження.

За словами фахівців з ISW, оцінка Путіна, згідно з якою поступовий прогрес російських військ дозволить йому досягти стратегічних цілей в Україні, базується на припущенні, що Сили оборони не зможуть звільнити жодну важливу територію, яку захопить Росія. Водночас вважається, що російська армія зможе продовжувати наступальні операції, демонструючи поступові тактичні успіхи, незважаючи на суттєві втрати.

Цю версію підтверджує прес-конференція Путіна під час ПМЕФ 19 червня 2025 року, яка підтверджувала, що він досі дотримується вищезгаданої теорії через рік після її публічного озвучення.

Експерти переконані, що теорія перемоги Путіна базується на критичних припущеннях щодо можливостей України та стійкості західної підтримки - чинниках, які Захід досі здатен змінити.

Згідно з цією теорією, армія РФ і проросійські сили зможуть скористатися перевагою в живій силі та ресурсах, щоб виснажити ЗСУ, а українці не зможуть повернути жодної території, що має оперативне чи стратегічне значення.

В ISW вважають, що в найближчій перспективі Росія зустрінеться з численними серйозними труднощами в економічній та оборонній сферах, що ускладнить її можливості продовжувати тривалу війну проти України.

Експерти вважають, що подальше підвищення цін на нафту, викликане ударами Ізраїлю по Ірану, може призвести до збільшення доходів Росії від нафтового експорту, що, в свою чергу, зміцнить її можливості фінансувати військові дії.

Проте це відбудеться лише в тому випадку, якщо ціни залишаться на високому рівні і не буде введено нових міжнародних санкцій щодо російської нафти.

"Зростання обсягів військової підтримки Україні та посилення економічного тиску на Російську Федерацію з боку західних країн може зміцнити позиції Збройних сил України на полі бою, загострити економічні труднощі в Росії та виявити її вразливі місця. Це, в свою чергу, дозволить Україні та Заходу зайняти вигідну переговорну позицію, що спонукатиме Кремль до значних поступок і, в результаті, допоможе завершити конфлікт на справедливих умовах", - зазначили в Інституті вивчення війни.

Експерти підкреслили, що під час прес-конференції 19 червня Путін висловив думку про те, що можливе надання Україні німецьких ракет Taurus, ймовірно, не матиме істотного впливу на хід бойових дій в Україні, проте може завдати "значної шкоди" відносинам між Німеччиною та Росією.

В ISW зазначили, що раніше представники Кремля не раз озвучували "схожі та хибні" заяви, стверджуючи, що західна зброя не здатна вплинути на перебіг бойових дій.

Заяви Путіна слугують елементом безперервної стратегії Кремля, що має на меті контроль над реакцією Заходу для досягнення вигідних для Росії рішень. Наприклад, це може включати спроби переконати Захід утриматися від надання подальшої підтримки Україні або зупинити зусилля щодо зміцнення оборони НАТО, вважають експерти ISW.

Related posts