Путін повідомив Трампу про намір за два місяці активізувати військові дії проти України: якою є нинішня ситуація на фронті. Інтерактивна карта.
Російський диктатор Володимир Путін під час телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом 3 липня нібито попередив його, що планує протягом наступних двох місяців посилити наступ на Україну. Глава Кремля заявив, що його армія має вийти на адміністративні кордони чотирьох регіонів України, де РФ "має значні позиції".
Про це повідомило видання Axios із посиланням на джерела. Так, зазначають журналісти, Путін підтвердив, що планує ескалацію війни.
"Путін підкреслив, що впродовж найближчих 60 днів він планує активізувати зусилля щодо окупації територій до адміністративних меж українських областей, де Росія вже має потужні позиції", - зазначається у статті.
За словами журналістів, президент США почав відчувати "зростаюче розчарування" через те, що Путін не проявляє бажання домовитися про мир, а також через посилення російських атак на Київ та інші українські міста.
Під час подальшої бесіди з президентом Франції Еммануелем Макроном Трамп висловив думку, що лідер Кремля "має намір забрати все це".
Варто зазначити, що видання Bild днями повідомило про можливий новий наступ з боку Росії в середині літа. Проте Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України, на своєму Telegram-каналі уточнив, що насправді мова йде не про нові військові дії, а про продовження та посилення вже існуючих.
Чиновник нагадав, що на 2024 рік Путін ставив завдання своїм військовим захопити українські міста на сході, але Сили оборони України ці плани зірвали.
"Усе, що робить Росія відтоді - вкидає все нові й нові резерви. Нічого нового не придумали вони і зараз", - пояснив Коваленко.
Яка тепер ситуація на передовій?
Згідно з доповіддю американського Інституту вивчення війни (ISW) від 13 липня, російські збройні сили в Україні продовжують наступальні дії в різних секторах фронту, проте не здобувають значних перемог, за винятком кількох окремих районів.
Не так давно російські війська здійснили просування в околицях Покровська та Новопавлівки в Донецькій області, що підтверджується геолокаційними фотографіями. Зокрема, успіхи росіян відзначені на північному сході від Покровська та на південному заході від Новопавлівки.
Також Міністерство оборони Росії повідомило про нібито взяття під контроль населеного пункту Мирне, розташованого на південний захід від Новопавлівки.
На півночі Сумської області продовжуються бойові дії. Російські війська повідомляли про свої успіхи в Юнаківці, на північному краю Миропілля, а також на північний схід від Олексіївки, але ці відомості поки що не мають підтвердження.
На північних територіях Харківської області ворог продовжував свої наступальні дії, однак не зміг забезпечити жодного просування. В той же час, російські війська намагалися просунутися на північ від Харкова в бік Липців, а також на північний схід, у районі Вовчанська та Зеленого.
Крім того, противник без успіху продовжував свою атаку на північний схід від Великого Бурлука, намагаючись просунутися в бік Чугунівки та Амбарного.
У напрямках Куп'янська та Лимана російські збройні сили не змогли зафіксувати жодних підтверджених досягнень.
Окупантські сили також атакували на північний схід від Борової в околицях Загризового та Колесниківки, на сході – в районі Зеленого Гаю та Копанок, а також на південний схід – в зоні Греківки та в напрямку Чернещини.
Противник також здійснював безуспішні наступальні дії на Сіверському та Торецькому напрямках, а також у зоні Часового Яру.
Ведуться наступальні дії в районі Великої Новосілки, але російські війська не змогли досягти чітко підтверджених успіхів. Окупантам також не вдалося просунутися на заході Запорізької області, а також у напрямках Херсона та Гуляйпілля.
Як інформував OBOZ.UA, 14 липня Дональд Трамп може зробити оголошення про новий пакет військової допомоги для України. У цей пакет, ймовірно, увійде наступальна зброя, в тому числі ракети, що можуть досягати Москви.