Путіна підводять до стінки. Кандидат на пост міністра фінансів США має намір посилити нафтові санкції відносно Російської Федерації.
Висунутий обраним американським президентом Дональдом Трампом на посаду міністра фінансів США Скотт Бессент висловився за посилення санкцій проти Росії з метою примусу Володимира Путіна до переговорів щодо України.
За інформацією Бессента, він готовий підтримати цей крок, якщо президент США вважатиме ці заходи необхідними для припинення війни. "Я повністю підтримую ідею посилення санкцій, особливо проти російських нафтових компаній, до такого рівня, щоб примусити Росію сісти за стіл переговорів," - повідомив він під час виступу в фінансовому комітеті Сенату, як зазначає Reuters.
Він охарактеризував санкції, введені адміністрацією Джо Байдена, як "недостатньо всебічні". На його думку, в Білому домі надто турбувалися про можливий ріст цін на енергоресурси в період передвиборчої кампанії, що призвело до ухвалення обмежень лише наприкінці їхнього терміну, аби ускладнити ситуацію для наступників. Бессент також зазначив, що війна в Україні є однією з найбільших трагедій у його житті, і висловив бажання якнайшвидше її завершити, готовий взяти на себе будь-яку роль у цьому процесі, якщо його затвердять на посаді голови Казначейства.
Скотту Бессенту 62 роки. Він є засновником хедж-фонду Key Square Group, а також працював в інвестиційному банку Brown Brothers Harriman і у фірмі Soros Fund Management. Трамп висунув його на посаду глави Мінфіну наприкінці листопада, зазначивши, що Бессент "користується повагою як один із провідних у світі міжнародних інвесторів".
Раніше повідомлялося, що 10 січня 2025 року США ввели санкції проти найбільших нафтових російських компаній. Цим рішенням США забороняють своїм компаніям надавати нафтосервісні послуги в Росії. Рішення набуде чинності 27 лютого.
США також запровадили обмежувальні заходи щодо керівництва російської компанії Росатом.
Сполучені Штати прогнозують, що нові санкції призведуть до втрат Росії в мільярди доларів щомісячно.
Згідно з даними Reuters, нові санкції, введені США, можуть "серйозно вплинути" на експорт російської нафти до ключових споживачів, таких як Індія та Китай. Більш того, те, що санкції були запроваджені незадовго до інавгурації Дональда Трампа, підвищує ймовірність того, що новий президент США залишить ці обмеження в силі та використає їх як важіль у переговорах для укладення мирної угоди в контексті війни між Росією та Україною.
Водночас в адміністрації чинного президента США Джо Байдена заперечують, що нові санкції проти Росії запровадили як "розмінну монету" в переговорах щодо завершення війни, оскільки наразі немає очікувань, що сторони готові до таких переговорів.
Велика Британія, наслідуючи приклад Сполучених Штатів, запровадила санкції проти російських нафтових компаній.
За інформацією Bloomberg, команда Трампа розробляє масштабну стратегію санкцій, щоб примусити Росію до миру
Водночас кандидат у держсекретарі США від Трампа допустив зняття санкцій з Росії для досягнення мирної угоди.