Росія, ймовірно, перенаправляє свою увагу з Покровська на операцію в Дніпропетровській області, згідно з картами ISW.
Цю інформацію наводить РБК-Україна, спираючись на свіжий звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).
Сили оборони України, а також війська РФ продовжували бойові дії на головному "українському плацдармі" в Курській області 3 січня, але підтверджених змін на лінії фронту не було.
Російський "воєнкор" стверджував, що путінські війська просунулися до північно-східної частини Леонідово та північної частини Олександрії (обидва на південний схід від Коренево), проте в ISW не знайшли підтвердження.
Російські інтернет-користувачі повідомляли про те, що збройні сутички відбувалися в околицях Леонідово, Олександрії, Вікторівки, Миколаєво-Дар'їно, Кругленького та Куриловки.
Російський "воєнкор" заявив, що війська РФ не змогли повністю перехопити ініціативу в Курській області.
Російські військові на півночі Харківщини продовжували свої наступальні дії біля Вовчанська 2 і 3 січня, однак не змогли досягти жодних успіхів у просуванні.
3 січня російський військовий кореспондент повідомив, що Збройні сили України здійснили чотири контратаки в районі Липців.
Речник оперативно-тактичного угруповання військ "Сіверськ" ЗСУ полковник Вадим Мисник 3 січня повідомив, що російські диверсійно-розвідувальні групи в основному діють під час складних погодних умов у прикордонних районах півночі України за підтримки безпілотників та артилерії.
Мисник зазначив, що рівень підготовки диверсійних груп Росії, які оперують у цьому регіоні, істотно зменшився.
3 січня російські окупанти продовжили наступати на лінії Куп'янськ - Сватове - Кремінна, але не просунулися.
3 січня російський "воєнкор" продовжував стверджувати, що війська РФ перетнули річку Жеребець і просунулися до Іванівки (на північний захід від Кремінної), але в ISW досі не знайшли підтвердження цієї заяви.
Протягом 2-3 січня російські військові сили не припиняли своїх атак у районах Західного, Дворічної, Загризового, Лозової, Надії, Кругляківки, Макіївки, Тернів, Чернещини, Григорівки, а також у зоні Серебрянського лісу.
Війська РФ продовжували наступальні дії на північний схід від Сіверська в районі Білогорівки 2 і 3 січня, але не просунулися.
3 січня російські війська знову здійснювали наступальні операції в околицях Часового Яру, проте їм не вдалося досягти жодних успіхів.
2 та 3 січня російські війська здійснили напади в районі Часового Яру, а також поруч із Білою Гору, Предтечиним та Ступочками.
3 січня російський "воєнкор" заявив, що ЗСУ контратакують поблизу Вогнетривкого заводу в центрі Часового Яру.
Війська РФ 3 січня продовжували наступальні дії на Торецькому напрямку, але не просунулися.
2 та 3 січня російські загарбники активізували свої дії в районі Торецька, поблизу Диліївки, Щербинівки та Ню-Йорка.
Командир мінометної батареї Збройних Сил України, що діяла в Торецькому напрямку, повідомив, що російські війська використовують цивільний одяг для маскування з метою обходу українських передових позицій. Якщо ця інформація підтвердиться, це може бути кваліфіковано як воєнний злочин, вказують аналітики ISW.
Офіцер української бригади, яка діє на Торецькому напрямку, повідомив, що російські окупанти використовують групи піхоти чисельністю від 2 до 20 солдатів і збільшують використання безпілотників з оптоволоконними кабелями, які стійкі до українських засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Окрім того, представник ЗСУ повідомив, що противник покращує та розширює діапазон дії безпілотних літальних апаратів, оснащених волоконно-оптичними кабелями. Наразі ці БПЛА здатні діяти на відстані, що перевищує 10 кілометрів.
Українська військова частина, що працювала на Торецькому напрямку, повідомила, що російські сили в основному залучають піхоту для виконання штурмових операцій і надають перевагу наступальним діям під час погіршення погодних умов.
Не так давно війська Російської Федерації здійснили наступ на Покровському напрямку. Геолокаційні знімки, опубліковані 3 січня, підтверджують, що окупанти просунулися на північ від Новогродівки та вздовж автомобільної дороги Т-05-15, яка з'єднує Покровськ і Новотроїцьке, у напрямку північного сходу від Шевченка.
Російські "воєнні кореспонденти" повідомляли про те, що армія Путіна здійснила просування до Звірового, розташованого на північний захід від Воздвиженки, на один кілометр на північ від Вовкового та в бік Надеждинки. Проте в ISW не вдалося знайти підтвердження цим заявам.
Збройні сили Російської Федерації здійснювали наступальні операції поблизу Покровська, зокрема в районах населених пунктів Водяне Друге, Баранівка, Миролюбівка, Промінь, а також у vicinity Лисівки, Даченського, Шевченка, Зеленого, Нового Труду, Піщаного, Звірового, Солоного, Котлиного, Успенівки та Нововасилівки 2 і 3 січня.
Український військовий експерт Костянтин Машовець повідомив, що російське військове керівництво планує перемістити свої підрозділи з території на сході від Покровська до зон відповідальності окремих сил, розташованих на південь і південний захід від цього населеного пункту.
Машовець заявив, що війська РФ наступають на Котлине, щоб перерізати Т-04-06 (траса Покровськ - Межове).
Машовець також повідомив, що інші підрозділи Російської Федерації зосереджені на південь від Покровська, тоді як частини ворога активізуються на ділянках між Нововасилівкою та Новоелизаветівкою, рухаючись у бік Успенівки (на захід від Нововасилівки) та Надеждинки (на захід від Новоєлизаветівки).
"Відповідно до заяв Машовця, російське військове керівництво зосередило свою увагу на територіях на південь та південний захід від Покровська, а не на сході цього міста", - зазначається у публікації ISW.
Експерти Інституту вивчення війни зазначають, що це відповідає їхнім висновкам щодо можливого тимчасового зміщення акценту російських військ з оточення Покровська зі сходу та заходу на активні наступальні дії в західному напрямку, наближаючись до адміністративного кордону Донецької та Дніпропетровської областей.
Повідомляється, що російські окупанти нещодавно просунулися поблизу Курахового.
Машовець заявив, що ЗСУ, ймовірно, нещодавно повністю відступили від Курахівської ТЕС на захід від Курахового, та що російські окупанти захопили Шевченко (на північний захід від Курахового).
Російський військовий кореспондент заявив, що війська Путіна захопили Слов'янку, розташовану на північний захід від Курахового, проте аналітики ISW не змогли знайти підтвердження цій інформації.
Російські війська здійснювали наступальні операції в безпосередній близькості до Курахового, а також у районах Слов'янки, Петропавлівки, Шевченка та Дачного 2 і 3 січня.
Війська РФ нещодавно просунулися на північний захід від Вугледара. Геолокаційні кадри від 2 січня показують, що окупанти просунулися в полях на південь від Розлива (на північний захід від Вугледара).
2 та 3 січня війська РФ продовжували свої наступальні дії в зонах Янтарного, Костянтинополя, Костянтинопольського та Розлива.
3 січня підрозділи Російської Федерації продовжували свої атаки в околицях Великої Новосілки, проте не змогли досягти жодних суттєвих результатів.
2 і 3 січня російські окупанти наступали біля самої Великої Новосілки, в районі Времівки та Новосілки.
3 січня російський "воєнкор" заявив, що ЗСУ періодично проводять контратаки поблизу Великої Новосілки.
Представник української бригади, що оперувала на Времівському напрямку, 3 січня повідомив, що противник, насамперед, орієнтується на підрив сухопутних комунікацій Збройних сил України, які підтримують війська в районах Курахового та Великої Новосілки.
Представник зазначив, що малі російські піхотні підрозділи проникають у контроверсійні "сірі зони", намагаючись наблизитися до українських позицій.
3 січня російські сили продовжували свої наступальні операції у західному регіоні Запорізької області, проте не змогли досягти жодних значних успіхів.
Російські окупанти проводили наступальні дії біля Білогір'я та Новоандріївки 2 і 3 січня.
2 та 3 січня війська РФ продовжували наступати на Дніпровському напрямку, в тому числі в районі острова Козацький (на схід від Херсона).
Раніше у Генеральному штабі ЗСУ у вечірньому зведенні 3 січня розповіли, що з початку доби на фронті відбулося 138 бойових зіткнень.
Військове командування також повідомило, що найбільш напружена обстановка спостерігається на Покровському напрямку. До того ж, російські загарбники активізували свої атаки і штурмові дії в Курській області.