Росія застосовує нові методи для ударів по українських містах.


Протягом останніх тижнів Росія істотно посилила свої повітряні напади на Україну, випускаючи до 500 безпілотників і ракет за ніч, а також адаптуючи свою тактику атак.

Тепер атаки не лише зросли в масштабах і частоті, але й стали більш цілеспрямованими та важчими для відбиття. Безпілотники тепер літають на великих висотах, які недоступні для кулеметного вогню, згідно з інформацією CNN.

"Останнім часом вони літають як рій, який не зупиняється протягом трьох або чотирьох годин. Вибухи прямо за вікнами", - розповіла мешканка Києва Христина Решетник.

Згідно з даними CNN, протягом останніх чотирьох тижнів Росія провела сім найбільш масштабних ударів за допомогою дронів. Аналітик Інституту вивчення війни, що спеціалізується на російських питаннях, Крістіна Гарвард зазначила, що в даний момент Москва здатна виготовляти приблизно 2700 ударних безпілотників Shahed щомісяця, а також до 2500 дронів-приманок.

"Ці цифри дають змогу Росії частіше запускати понад 300 або навіть 400 безпілотників усього за одну ніч", - зазначила вона.

Гарвард також додала, що приманки Росія адаптувала так, що їх майже неможливо відрізнити від справжніх цілей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна зробила серйозний крок у розвитку власних балістичних ракет

"Отже, або українські сили витрачають час на те, щоб ідентифікувати хибні цілі, або витрачають дорогоцінні ресурси, збиваючи їх. У будь-якому разі, це допомагає російським ракетам і "Шахедам" - з їхнім великим корисним навантаженням - оскільки в них є шанс дістатися до своїх цілей", - зазначив він.

Колишній чиновник Міноборони України Олексій Мельник зауважив, що замість розпорошених атак росіяни тепер завдають концентрованих ударів, що дозволяє досягати максимального результату: "максимального ефекту, як кінетичного, так і психологічного".

Борець української протиповітряної оборони Юрій Чумак у бесіді з CNN зазначив, що обстановка в небі істотно трансформувалася.

"Кількість безпілотників значно зросла. Це очевидно. І, безумовно, чим більше їх, тим важче протистояти їм," - зазначив він.

Чумак зазначив, що раніше безпілотники запускали на малих висотах, аби не бути поміченими.

"Час реакції був надзвичайно швидким, оскільки ми помічали його лише в момент, коли він опинявся поруч," - підкреслив він.

Проте, згідно з інформацією Чумака, зараз безпілотні апарати здійснюють польоти на висоті від 2 до 5 км.

"Ми бачимо їх усі. Радари можуть відстежувати їх. Але збивати їх із кулеметів стало неможливо".

Внаслідок цього Україні доводиться вдаватися до використання обмеженої кількості ракет. При цьому Мельник підкреслив, що рівень ефективності української системи протиповітряної оборони залишається на високому рівні.

"На сьогоднішній день близько 80% безпілотників підлягають перехопленню. Раніше, кілька місяців тому, цей показник досягав приблизно 95%. Проте ми спостерігаємо активність Росії, яка нарощує кількість безпілотників і коригує свої тактичні підходи," - поділився він.

Related posts