Згідно з інформацією ЗМІ, рішення США стосуються лише зняття обмежень на далекобійні удари в Курській області.


Згідно з інформацією джерела, це рішення було прийняте з метою запобігти подальшому відправленню Північної Кореї військових до Росії для участі в конфлікті в Україні.

Американські офіційні особи вважають, що якщо війська Північної Кореї понесуть втрати в Курську, це може змусити Пхеньян змінити своє рішення щодо направлення своїх сил до Росії, що, в свою чергу, призведе до невдачі російської контратаки в цьому регіоні, - повідомляє AXIOS.

Тим часом заступник директора російської програми Фундації "На захист демократії" (FDD) з питань Росії Джон Харді переконаний у тому, що дозвіл на застосування далекобійного озброєння не повинен обмежуватись лише Курською областю, оскільки ураження високопріоритетних цілей по усій території РФ може поставити Київ у кращу позицію під час потенційних переговорів. Зокрема це може примусити Москву до мораторію на удари по критично важливих об'єктах енергетичної інфраструктури.

Слід підкреслити, що в останні місяці Україна неодноразово зверталася до Сполучених Штатів та інших партнерів із проханням надати дозвіл на використання їхньої зброї для атак на російські військові об'єкти, розташовані далеко від українських кордонів. Проте Вашингтон раніше виявляв обережність щодо таких запитів.

Вчора, 17 листопада, західні медіа повідомили, що адміністрація президента США Байдена дала дозвіл Україні застосовувати надану американську зброю для ударів по території Росії.

Після США аналогічні дозволи отримали Франція та Велика Британія. Для отримання більш детальної інформації можна звернутися до матеріалів РБК-Україна.

Related posts