Економічні загрози для України: чому стратегія Трампа стосовно Києва може виявитися вигіднішою для Путіна, - висловлює думку британський економіст.
Призначення Кіта Келлога спецпредставником в Україні президентом США Дональдом Трампом породжує певні питання. При цьому, документ Келлога-Флейца не містить чіткої стратегії мирного врегулювання для України і, схоже, більше відповідає інтересам Кремля, ніж Києва.
Згідно з інформацією, представлено в колонці NV, цю точку зору висловив британський економіст і фахівець з українських питань Тімоті Еш.
"Я все ще намагаюся усвідомити, що спонукало Трампа призначити відставного генерала Кіта Келлога своїм спеціальним представником в Україні. Келлог разом із Фредом Флейцем підготували позиційний документ для America First, в якому йдеться про Росію та Україну. Це виглядає як черговий привід для критики адміністрації Байдена з приводу українських питань. Я також висловлював свої зауваження щодо зовнішньої політики Байдена у своїх блогах, але не зміг знайти в документі Келлога і Флейца жодного особливо конструктивного плану для мирного вирішення конфлікту в Україні," – прокоментував економіст.
Говорячи про план, Тімоті Еш підкреслив: "По суті, він пропонує заморозити лінію фронту там, де вона є, взяти на себе зобов'язання перед Путіним не надавати Україні членства в НАТО протягом тривалого періоду часу та погрожувати Росії масовим наданням зброї Україні для того, щоб примусити Путіна сісти за стіл перемовин. Останнє слугує погрозою, якщо той не погодиться на мирні умови. План має такий вигляд: "Ну, Трамп такий геній, він може перетворити воду на вино (або дієтичну колу), і він просто укладе угоду".
У документі недостатньо розглянуто питання, що необхідно для забезпечення стійкості України в умовах такого миру, а також для запобігання можливому новому російському вторгненню. Мені здається, що Росія може значно виграти від "плану Келлога-Флейца" (як його можна назвати), адже вона зберігає всю анексовану територію, а Україна залишиться поза НАТО і без реальних гарантій безпеки. Це призведе до її нездатності ефективно стримувати Росію від нових агресивних дій.
Це свідчить про те, що Україні не вдасться залучити інвестиції, вона залишиться економічно вразливою, що веде до ризику економічного, соціального та політичного краху. Наслідки можуть бути катастрофічними для безпеки Європи. Це створює загрозу для державності України, може спричинити нові російські агресії та анексії. Мільйони українців вирушають на Захід, в той час як Росія отримує доступ до потужного військово-промислового потенціалу України. Це є серйозною загрозою для Європи, оскільки Росія продовжує залишатися великим і зростаючим викликом для безпеки всього континенту, -- підкреслив експерт.
Текст опубліковано з дозволу автора
Раніше повідомлялося, що 6 листопада 2024 року The Wall Street Journal опублікувало інформацію про те, що радники Дональда Трампа запропонували кілька варіантів стратегії, яка передбачає фактичне заморожування конфлікту на фронті в Україні. Один із запропонованих варіантів включає в себе зобов'язання України не вступати до НАТО протягом наступних 20 років.
За даними видання, цей план передбачає заморожування лінії фронту і створення 800-мильної демілітаризованої зони (майже 1300 км). Крім того, він передбачає залишити Росії приблизно 20% території України, які країна-агресор захопила.
В адміністрації президента України висловили сумніви щодо правдивості цього плану.
Зі свого боку, журнал The Economist зазначив, що українські чиновники орієнтуються на два відкриті формулювання "мирного плану" Дональда Трампа.
Також повідомлялося, що, за даними The Telegraph, план Трампа може передбачати розміщення європейських і британських військ у 1200-кілометровій буферній зоні між російською та українською арміями.
24 листопада британське видання The Guardian повідомляло, що в оточенні Трампа є люди, які можуть умовити його вести переговори з Україною на умовах російського диктатора Володимира Путіна -- якщо РФ погодиться розірвати стратегічне партнерство з Китаєм.
Згідно з інформацією CNN, у штабі Трампа розглядають різні стратегії для завершення конфлікту в Україні.