Розвідка повідомляє, що російська сторона планує провокаційні дії на фоні протестів проти законодавства щодо НАБУ та САП.


Російські розвідувальні органи та пропагандистські структури активно аналізують внутрішню ситуацію в Україні, з метою використання протестів, які виникають у зв'язку з ухваленням закону №12414, для ослаблення української здатності протистояти збройній агресії з боку Росії. Таку інформацію озвучили в Головному управлінні розвідки.

За оцінками української розвідки, Росія хоче дискредитувати Україну у світі, аби послабити або зруйнувати підтримку Заходу збройної боротьби з агресором.

Вказується, що російські представники мають намір використати суспільне незадоволення для ескалації ситуації, застосовуючи інформаційні ресурси для впливу.

"Для підняття градусу протестів, поглиблення поляризації та хаотизації українського суспільства, і, як наслідок, втрати стійкості держави під час екзистенційної війни, не виключені провокативні дії, інспіровані з Москви", - заявили у ГУР.

Передісторія

22 липня Верховна Рада в екстреному режимі розглянула та затвердила суперечливий законопроєкт, який позбавляє незалежності антикорупційні органи, зокрема САП і НАБУ, підпорядковуючи їх генеральному прокуророві України.

Закон був підтриманий 263 депутатами, серед яких є й кілька представників Львівської області. Поіменний список голосів можна переглянути за цим посиланням.

Одразу після затвердження законопроєкту його терміново підписав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, після чого документ був направлений на підпис президенту. Володимир Зеленський, попри звернення НАБУ, САП та представників суспільства, все ж ухвалив рішення підписати цей закон.

На мирні акції протесту проти скандального закону раптом вийшли українці у Києві, Львові, Дніпрі та в інших містах. На них президент жодним чином публічно не відреагував, а в своєму зверненні, записаному вночі, запевнив, що антикорупційні органи в Україні працюватимуть, просто їх треба "очистити від російських впливів".

Закон був швидко оприлюднений у "Голосі України" в день його прийняття, що забезпечило його негайне набуття чинності.

Ще до проведення голосування у Верховній Раді представники Європейської комісії висловили тривогу з приводу обставин, що оточують НАБУ та САП. Вони підкреслили, що ці інституції мають критичне значення для реформаторських ініціатив в Україні і повинні діяти незалежно, аби ефективно боротися з корупцією та забезпечувати довіру населення. Прийняття законопроєкту в парламенті викликало занепокоєння у комісарки з питань розширення ЄС Марти Кос.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) застерегла Київ, що напад на антикорупційні інституції може мати негативні наслідки для інвестицій у оборону України, а також для фінансування відновлення країни.

Тим часом деякі нардепи вже анонсували подання до Конституційного суду України для скасування цього скандального закону.

23 липня президент України Володимир Зеленський провів зустріч з керівниками правоохоронних та антикорупційних структур країни, серед яких були також голови НАБУ та САП. Під час обговорення результатів наради президент підкреслив, що всі учасники дійшли згоди щодо необхідності "виключно конструктивної" роботи.

Замість цього НАБУ та САП зробили відкриті заяви, в яких вимагали відновлення законодавчих гарантій незалежності для цих установ.

Будьте в курсі найсвіжіших та найцікавіших новин Львова! Підписуйтеся на наш Telegram-канал і стежте за нами у Facebook.

Related posts