Розуміння концепції "котла" збереглося на рівні часів Другої світової війни, але нинішнє середовище відтворюється через дистанційні методи - військові.


Сьогодні російські війська намагаються сформувати так звані "малі котли" в межах Покровської агломерації, зокрема безпосередньо в Покровську.

Оперативно-тактична обстановка на фронті в Україні еволюціонувала, про що заявив офіцер ЗСУ з позивним "Алекс". У дописі на своєму Tg-каналі він зауважив, що сприйняття та відчуття такої ситуації, як "котел" (учора диктатора Владімір Путін знову збрехав, що ЗСУ потрапили в "котли" у Покровську та Куп'янську), коли повним оточенням вважалася суцільно зімкнена лінія навколо сил, з якої "навіть заєць не вибіжить", залишилося і у суспільства, і у вищого керівництва на рівні знань про Другу світову війну. До речі, СОУ зазвичай використовують терміном "оперативне оточення", "котел" -- термінологія, притаманна російській армії -- ред.

Сучасні військові умови вимагають нових підходів, де не завжди необхідно тиснути на фланги для досягнення повного оточення сил: "Завдяки безперервному моніторингу з використанням засобів спостереження, - пояснює військовий, - навіть FPV-дрони виконують патрулювання, що дозволяє дистанційно перервати зв’язок з оточеними підрозділами, створюючи ілюзію їхнього повного блокування".

Розмір "котлів" визначає, хто може дістатися до переднього краю, а також можливість контролювати всі незначні пересування в оточеній території і поступово знищувати сили, зазначив "Алекс".

"Як і століття тому, піхота залишається основним чинником формування ЛБЗ, саме вона визначає хід класичної війни. Однак сьогодні важливо мати навіть незначну перевагу в оперативно-тактичному становищі, адже решту можна здійснити дистанційно," – зазначив він.

Тим часом військовий експерт Дмитро Снєгирьов зауважив, що росіяни справді намагаються створити так звані "малі котли" навколо Покровська та Мирнограда, аби втримати український контрнаступ в районі Добропілля. Під час ефіру на "Еспресо" він зауважив, що така тактика застосовується росіянами навіть у самому Покровську, де вже ведуться активні бої.

Вчора у Центрі протидії дезінформації зазначили, що слова Путіна про ймовірне оточення українських сил у Куп'янську та Покровську є дезінформацією, спрямованою на США. Керівник центру Андрій Коваленко прокоментував, що окупаційні війська опинилися у тактичному тупику, вони "вдаряються лобом в одне місце". Він також додав, що план щодо "котлів" дійсно існує, але його реалізація залишається на стадії нездійсненності.

Related posts