Обмеження дають результат: Російські підприємства почали застосовувати золото для розрахунків за товари з Китаю, - повідомляє Reuters


Російські підприємства стикаються з дедалі більш тривалими затримками та зростаючими витратами під час проведення фінансових операцій з торговими партнерами в Китаї.

У серпні ця проблема загострилася, а між РФ та Китаєм "зависли" транзакції на десятки мільярдів юанів, повідомляє Reuters із посиланням на російські джерела, знайомі з цією проблемою.

Після того, як у червні Міністерство фінансів США попередило про можливість введення вторинних санкцій проти банків у Китаї та інших країнах за співпрацю з Росією, китайські фінансові установи зайняли надзвичайно обережну позицію щодо проведення транзакцій, повідомив представник однієї з ключових російських платформ електронної комерції, яка займається продажем широкого спектру споживчих товарів, імпортованих з Китаю.

"На той час усі транскордонні платежі до Китаю припинилися. Ми змогли знайти вихід із цієї ситуації, але це зайняло майже три тижні, що було дуже довго, і за цей період обсяги торгівлі значно скоротилися", - повідомляє інсайдер.

Близьке до уряду РФ джерело підтвердило, що китайські державні банки "масово" припиняють операції з Росією, через це затримуються платежі на мільярди юанів.

На думку співрозмовників агентства, одним із можливих способів розв'язання цієї ситуації є закупівля золота в Російській Федерації, подальше транспортування його до Гонконгу та реалізація, після чого отримані кошти можна розмістити на рахунку в місцевому банку.

До того ж, деякі російські підприємства залучали мережі посередників у третіх країнах для здійснення своїх фінансових операцій і уникнення контролю з боку китайських банків. Як результат, витрати на обробку транзакцій зросли до 6% від загальної суми платежів, хоча раніше вони були практично відсутні.

"Це призведе до повного припинення діяльності багатьох малих підприємств", - зазначає інше джерело, обізнане з роботою російського уряду.

У Кремлі визнають існування проблеми, але переконані, що її можна буде розв'язати, зазначив прессекретар Путіна Дмитро Пєсков.

"З огляду на такі обсяги роботи та в умовах такого недружнього середовища, уникнути певних проблемних ситуацій просто неможливо. Однак, завдяки справжньому партнерському підходу до наших відносин, ми здатні конструктивно обговорювати та вирішувати поточні питання," - підкреслив представник Кремля.

Насправді, питання, пов'язані з розрахунками з Китаєм, не створюють значних занепокоєнь у вищого керівництва Росії. Це пояснюється тим, що платежі в ключових сферах все ще здійснюються без значних труднощів, як повідомив представник одного з російських банків.

Багатосторонні угоди між державами для великих корпорацій у галузі експорту російських ресурсів і постачальників ключових технологій з Китаю продовжують ефективно функціонувати, тоді як менші підприємства, що займаються торгівлею споживчими товарами, стикаються з труднощами, повідомили інформовані джерела.

Інший інсайдер, наближений до російського уряду, підтвердив, що російські постачальники не стикаються з проблемами при отриманні оплат за товари, експортовані до Китаю, такі як нафта та зерно.

Як повідомлялося, двостороння торгівля між Росією та Китаєм зросла на 1,6% - до $137 мільярдів у першій половині 2024 року, згідно з офіційними митними даними Китаю, після рекордного рівня у $240 мільярдів у 2023 році. При цьому російський імпорт із Китаю в січні-липні 2024 року впав на понад 1% - до $62 мільярдів через проблеми з оплатою.

Китай виступає найзначнішим торговельним партнером Росії, займаючи близько третини її зовнішньоторговельного обороту за минулий рік. КНР постачає до Росії необхідне промислове обладнання та споживчі товари, що допомагають країні протистояти західним санкціям. Крім того, Китай є важливим ринком збуту для широкого спектра російського експорту, включаючи нафту, газ і сільськогосподарську продукцію.

Related posts