Що відзначаємо 6 січня 2025 року: деталі про цю дату, народні прикмети, заборонені дії та іменини.
6 січня православні християни святкують Богоявлення, яке також відоме як Водохреща, а іменини цього дня припадають на тих, хто носить ім'я Іван.
6 січня в Україні святкують Водохреще та Святвечір, а в глобальному масштабі відзначають Йоль і День сиріт війни. Ми підготували для вас цікаві факти про це свято: дізнайтеся, що саме відзначають сьогодні, хто святкує день ангела, які знаменитості з'явилися на світ 6 січня, а також що краще уникати в цей день.
Віряни сьогодні відзначають Водохреще або Богоявлення - свято, присвячене хрещенню Ісуса в річці Йордан. 6 січня - саме та дата, коли Водохреща 2025 настає за новим календарем. Раніше за старим стилем віряни відзначали його 19 січня. За юліанським календарем 6 січня відзначаєтьсяСвятвечір 2025 або переддень Різдва. Цього дня в Україні заведено готувати 12 пісних страв.
Раніше ми докладно писали, яке сьогодні церковне свято настає у православних.
Сьогодні українці відзначають біблійне свято 6 січня — Водохреще. Ця дата має статус офіційного національного свята, проте вихідного дня для її святкування не передбачено.
Серед знаменитих українських особистостей, що святкують свій день народження 6 січня, можна згадати гетьмана Богдана Хмельницького, поетів Степана Руданського, Василя Стуса та Володимира Сосюру, а також видатного футболіста Валерія Лобановського.
Для католиків сьогоднішній день є відомим як Богоявлення. У Ісландії святкують язичницьке свято Йоль, в Іспанії відзначають Свято трьох царів, а вірмени святкують Різдво Христове.
Сьогодні світ відзначає День дітей-сиріт війни — важливу пам’ятну дату, започатковану за ініціативою Організації Об'єднаних Націй. Цей день присвячений всім дітям, які стали сиротами внаслідок збройних конфліктів і втратили своїх батьків.
Серед видатних особистостей, які святкують свій день народження 6 січня, можна згадати революціонерку Жанну д'Арк, математика Якова Бернуллі, співака Адріано Челентано та актора Ровена Аткінсона.
Кожен українець має пам'ятати, що сьогодні за свято за календарем наших предків. У цю дату здавна було заведено відвідувати церковне богослужіння й освячувати в храмах воду. За давніми віруваннями, вся рідина і навіть сніг 6 січня стають цілющими. Святу воду зберігали в надійному місці та використовували для розтирання хворих частин тіла.
Так само, як і під час інших великих церковних свят, сьогодні слід уникати сварок, ненависті до інших, помсти та заздрості. Не рекомендується використовувати святу водохресну воду в будь-яких магічних обрядах, а також виявляти грубість поблизу неї, адже це може позбавити воду її благодатних якостей.
Сьогоднішні ознаки погоди виглядають наступним чином:
Також, за давніми прикметами, якщо на Водохреща водойми не вкрилися кригою, то решта зими пройде без морозів.
День ангела 6 січня за новим стилем святкують лише ті, хто носить імена Іван чи Ян.
Сьогодні за традиційним церковним календарем відзначається свято іменин для Інокентія, Миколи, Сергія, Агати, Євгенії та Клавдії.