Що відзначаємо 6 січня 2025 року: деталі про цю дату, народні прикмети, заборонені дії та іменини.


6 січня православні християни святкують Богоявлення, яке також відоме як Водохреща, а іменини цього дня припадають на тих, хто носить ім'я Іван.

6 січня в Україні святкують Водохреще та Святвечір, а в глобальному масштабі відзначають Йоль і День сиріт війни. Ми підготували для вас цікаві факти про це свято: дізнайтеся, що саме відзначають сьогодні, хто святкує день ангела, які знаменитості з'явилися на світ 6 січня, а також що краще уникати в цей день.

Віряни сьогодні відзначають Водохреще або Богоявлення - свято, присвячене хрещенню Ісуса в річці Йордан. 6 січня - саме та дата, коли Водохреща 2025 настає за новим календарем. Раніше за старим стилем віряни відзначали його 19 січня. За юліанським календарем 6 січня відзначаєтьсяСвятвечір 2025 або переддень Різдва. Цього дня в Україні заведено готувати 12 пісних страв.

Раніше ми докладно писали, яке сьогодні церковне свято настає у православних.

Сьогодні українці відзначають біблійне свято 6 січня — Водохреще. Ця дата має статус офіційного національного свята, проте вихідного дня для її святкування не передбачено.

Серед знаменитих українських особистостей, що святкують свій день народження 6 січня, можна згадати гетьмана Богдана Хмельницького, поетів Степана Руданського, Василя Стуса та Володимира Сосюру, а також видатного футболіста Валерія Лобановського.

Для католиків сьогоднішній день є відомим як Богоявлення. У Ісландії святкують язичницьке свято Йоль, в Іспанії відзначають Свято трьох царів, а вірмени святкують Різдво Христове.

Сьогодні світ відзначає День дітей-сиріт війни — важливу пам’ятну дату, започатковану за ініціативою Організації Об'єднаних Націй. Цей день присвячений всім дітям, які стали сиротами внаслідок збройних конфліктів і втратили своїх батьків.

Серед видатних особистостей, які святкують свій день народження 6 січня, можна згадати революціонерку Жанну д'Арк, математика Якова Бернуллі, співака Адріано Челентано та актора Ровена Аткінсона.

Кожен українець має пам'ятати, що сьогодні за свято за календарем наших предків. У цю дату здавна було заведено відвідувати церковне богослужіння й освячувати в храмах воду. За давніми віруваннями, вся рідина і навіть сніг 6 січня стають цілющими. Святу воду зберігали в надійному місці та використовували для розтирання хворих частин тіла.

Так само, як і під час інших великих церковних свят, сьогодні слід уникати сварок, ненависті до інших, помсти та заздрості. Не рекомендується використовувати святу водохресну воду в будь-яких магічних обрядах, а також виявляти грубість поблизу неї, адже це може позбавити воду її благодатних якостей.

Сьогоднішні ознаки погоди виглядають наступним чином:

Також, за давніми прикметами, якщо на Водохреща водойми не вкрилися кригою, то решта зими пройде без морозів.

День ангела 6 січня за новим стилем святкують лише ті, хто носить імена Іван чи Ян.

Сьогодні за традиційним церковним календарем відзначається свято іменин для Інокентія, Миколи, Сергія, Агати, Євгенії та Клавдії.

Related posts