Сенатори повідомили, що у Путіна залишилося лише кілька днів до запровадження санкцій з боку Сполучених Штатів.

Сенат США чекає на відповідь від російського лідера Володимира Путіна стосовно мирних переговорів протягом наступних кількох днів. Якщо відповіді не буде або вона не відповідатиме вимогам, законопроєкт щодо запровадження нових антиросійських санкцій буде поставлений на голосування. Про це стало відомо з спільної заяви авторів законопроєкту - сенатора-демократа Річарда Блюменталя та республіканця Ліндсі Грема.
Автори документа, який запроваджує нові первинні та вторинні санкції проти Росії та тих, хто підтримує її агресію в Україні, висловили сумніви щодо серйозності намірів Росії щодо цього питання.
Секретар Рубіо підкомітету Сенату з питань державних та іноземних операцій зазначив, що Росія планує надати свій документ із умовами для припинення вогню в найближчі кілька днів. Зміст цього документа багато в чому визначить, наскільки серйозно Росія налаштована на досягнення миру. «Маємо підозру, що ситуація залишиться такою ж», – вказали Блюменталь і Грем.
Якщо обставини залишаться без змін, законопроєкт буде представлений на голосування в Сенат, де він користується підтримкою 81 сенатора з 100.
"Якщо обставини не зміняться, Росія може зіткнутися з рішучими заходами з боку Сенату США. У зв’язку з цим, ми із задоволенням повідомляємо, що нині маємо 81 співавтора законопроєкту, що стосується санкцій проти Росії за її агресивне вторгнення в Україну. Наше законодавство має на меті ізолювати Росію, перетворивши її на торговий острів", - йдеться в заяві.
Сенатори додали, що "стає дедалі очевидніше, що Путін грає в ігри".
"Сенат США готовий вжити заходів у разі, якщо ці ігри триватимуть", – зазначили вони.
Згідно із заявою, у разі успішних переговорів законопроєкт про антиросійські санкції може бути введений, якщо Росія "знову розпочне зусилля, включно з військовим вторгненням, що підривають суверенітет України".
Законодавчі ініціативи, зокрема, вводять митний тариф у розмірі 500% на імпорт продукції з країн, які здійснюють закупівлі російських нафти, газу, урану та інших товарів.