США активізують підтримку сепаратистських рухів у Гренландії: агенти проводять секретні місії, -- повідомляє Reuters.


Данська розвідка повідомила про секретні дії Сполучених Штатів, які мають вплив на мешканців арктичного острова. Американські агенти сприяють виникненню протестних настроїв проти уряду в Копенгагені.

У Данії викликали на зустріч високопрофільного американського дипломата, що перебуває в Копенгагені. Цю інформацію оприлюднило агентство Reuters, посилаючись на джерела в Міністерстві закордонних справ Данії.

Принаймні троє громадян США, які мають зв'язки з командою президента Дональда Трампа, викликають підозри в участі у сепаратистських активностях, пов'язаних із Гренландією.

Посольство США в Копенгагені поки не відреагувало на прохання прокоментувати ситуацію.

"Сполученим Штатам не можна дозволяти таким чином впливати на наше майбутнє. Це залежить винятково від народу Гренландії", -- заявила Reuters депутатка данського парламенту від острова Аая Хемніц.

На її думку, передбачувані операції впливу -- це частина ширшої кампанії Трампа зі встановлення контролю над територією Гренландії.

"Я абсолютно впевнений, що це має зв'язок з американською владою," -- зазначив Хемніц.

Служба національної безпеки та розвідки Данії попередила, що Гренландія -- це об'єкт кампаній впливу, метою яких може бути просування поглядів як на користь Данії, так і Штатів.

Гренландія, що славиться своїми багатствами природних ресурсів, знаходиться в Арктичному регіоні і стала об'єктом зацікавленості з боку США. Дональд Трамп висловив думку про необхідність отримання контролю над цим островом.

Американці матимуть можливість гарантувати безпечне освоєння ресурсів острова та захистити його від загроз з боку Росії та Китаю. Проте Копенгаген і Нуук, столиця Гренландії, не підтримали ці пропозиції.

Рада національної безпеки при Білому домі неодноразово проводила зустрічі, щоб обговорити стратегію анексії Гренландії. Основна увага приділяється не застосуванню сили, а переконанню: очікується, що жителі острова самі висловлять бажання стати частиною Сполучених Штатів.

Міністр закордонних справ Данії Ларс Лекке Расмуссен виступив з рішучим засудженням будь-яких спроб порушити стосунки між Данією та Гренландією.

"Якщо хтось вважає, що здатен змінити ситуацію, організувавши 'п'яту колону' чи займаючись подібними діями, то це йде врозріз із основами державної співпраці," -- підкреслив Расмуссен.

Опозиційна партія Demokraatit ("Демократи"), що підтримує ідею про проведення референдуму про незалежність Гренландії, набрала 30% голосів на парламентських виборах у березні поточного року.

Нагадаємо, що велика частина населення США не висловила підтримки задумам Трампа щодо придбання Гренландії.

У березні 2025 року в основних містах Гренландії пройшли численні акції протесту проти намірів Дональда Трампа взяти під контроль острів.

Related posts