США не надали $250 мільйонів енергетичної допомоги, які були затверджені ще за часів президентства Байдена.


Енергетична допомога Україні на суму близько 250 млн доларів, виділена США за президентства Джо Байдена, досі залишається невиплаченою. Про це повідомляє Reuters з посиланням на поінформовані джерела.

Мова йде про фінансові ресурси, які призначені для підтримки закупівлі скрапленого природного газу та відновлення енергетичної інфраструктури України, що постраждала внаслідок російських атак.

Агентство США з міжнародного розвитку USAID ще за попередньої адміністрації повідомило Конгрес про намір виділити принаймні частину цих коштів. Однак після того, як у перші тижні роботи адміністрації Дональда Трампа діяльність USAID фактично була згорнута, фінансування опинилося "у підвішеному стані".

Згідно з інформацією Reuters, затримка викликана, скоріше, бюрократичною неузгодженістю та внутрішніми конфліктами в американських установах, а не спробами чинити політичний тиск на Україну.

За інформацією, отриманою від джерел агентства, партнери України висловлюють своє невдоволення поточною ситуацією, особливо у зв'язку з постійними ударами Російської Федерації по українських енергетичних інфраструктурах.

В коментарі для Reuters український урядовець зазначив, що в Києві усвідомлюють затримку, але намагаються уникати публічного обговорення цього питання через побоювання щодо можливого дипломатичного загострення, враховуючи обережну позицію адміністрації Трампа стосовно нових запитів України про підтримку.

Одночасно Адміністративно-бюджетне управління Білого дому висловило припущення, що фінансові кошти, призначені для енергетичної допомоги, могли бути використані не за призначенням, спираючись на критичний звіт генерального інспектора USAID.

Related posts