Стало відомо, кого Трамп має намір призначити на посаду міністра фінансів США.
62-річний Бессент відігравав важливу роль як економічний консультант Трампа в період його передвиборчої кампанії.
Команда, що займається переходом до влади новообраного президента Дональда Трампа, готується оголосити про призначення Скотта Бессента, який очолює фонд Key Square Group, наступним міністром фінансів США, згідно з інформацією від джерел, обізнаних у цій справі.
Цю інформацію повідомляє Bloomberg.
За словами анонімних джерел, оголошення має з'явитися найближчим часом.
62-річний Бессент відігравав важливу роль економічного радника Трампа під час його передвиборчої кампанії, підтримуючи його ініціативи та готуючи політичні виступи. Якщо його призначення буде затверджено Сенатом, який до того часу контролюватим Республіканська партія, Бессент стане головним економічним експертом у країні, коли Трамп офіційно обійме посаду в січні.
"Міністри фінансів несуть величезну відповідальність за глобальну економіку, включаючи нагляд за найбільшим у світі ринком облігацій, збором податків та економічними санкціями", - пише видання.
Трамп розглядав кілька осіб на цю посаду, серед яких були виконавчий директор Apollo Global Management Inc. Марк Роуен, колишній губернатор Федеральної резервної системи Кевін Уорш, а також сенатор з Теннессі Білл Хегерті. Щодо іншого кандидата, Говарда Лутніка, його кандидатура була знята після того, як Трамп призначив його на посаду керівника Міністерства торгівлі.
До тих пір, поки кандидатура не буде затверджена, Трамп має можливість вибрати іншого кандидата. На даний момент перехідна команда Трампа та Бессента не надала оперативних відповідей на запити щодо коментарів.
Бессент виступав за реформування валютної політики Сполучених Штатів, хоча не поділяв думки про відкриту політику зниження вартості долара. Протягом першого терміну presidency Трампа, президент висловлював думки про негативний вплив зміцнення долара на американських виробників і навіть розглядав можливість державного втручання для контролю над курсом валюти.
Бессент зазначив, що хоча послаблення долара могло б позитивно вплинути на певні сектори економіки, деякі з ініціатив Трампа, навпаки, призвели б до збільшення його вартості.
"Тарифні ставки ведуть до зміцнення долара, тому ситуація, коли долар слабший у контексті тарифів, є економічною аномалією", - зазначив Бессент у бесіді з Bloomberg TV, підтримуючи думку багатьох економістів.
У недавньому матеріалі в Wall Street Journal Бессент зазначив, що обрання Трампа стало причиною найбільшого одноденного підвищення курсу долара США за останні два роки, а також третього за величиною за останнє десятиліття.
"Це вотум довіри лідерству США на міжнародному рівні та долару як світовій резервній валюті", -- сказав він.