Суд ухвалив рішення надати доньці скандально відомого депутата від ОПЗЖ з Ужгорода право на використання конфіскованого Mercedes.


Це другий Mercedes родини депутата, частково виведений з-під арешту після обшуків

Закарпатський апеляційний суд частково задовольнив позов адвоката доньки депутата Ужгородської міської ради від ОПЗЖ Павла Маєрчика, дозволивши їй користуватися вилученим під час обшуків Mercedes-Benz S400. Це другий Mercedes родини депутата, виведений з-під арешту у справі умисного недекларування активів на понад 13 млн грн.

Як йдеться у постанові суду від 14 квітня, власницею елітного авто є донька депутата Юлія Маєрчик. На час купівлі транспорту в червні 2024 року вона була неповнолітньою, однак батьки надали згоду на проведення угоди вартістю 2 млн грн.

У суді представник Юлії Маєрчик не заперечив, що її батько теж користується автомобілем. Водночас апеляційний суд встановив, що факт спільного проживання Павла Маєрчика з ексдружиною та донькою нічим не доведений і ґрунтується лише на припущеннях слідчих.

"Колегія суддів визнала обґрунтованими аргументи захисту, зазначивши, що слідчий суддя не врахував, що конфіскація майна відповідно до частини 2 статті 209 Кримінального кодексу України (легалізація доходів) стосується тільки власності засудженого, включаючи його частку у спільному майні. Власність, що належить колишньому подружжю на підставі особистої приватної власності, не підлягає конфіскації", - зазначено в постанові.

Суд ухвалив частково задовольнити апеляційну скаргу адвоката Юлії Маєрчик, надавши їй право користуватися автомобілем. Однак заборона на відчуження та управління майном залишиться чинною.

Це другий елітний Mercedes родини депутата, виведений з-під арешту. 23 березня Закарпатський апеляційний суд зняв арешт з Mercedes-Benz GLE 400. Ексдружина депутата Маріанна Маєрчик пояснила, що авто є її особистою власністю з квітня 2022 року.

Нагадаємо, що в декларації Павла Маєрчика виявлено недостовірні дані на суму 13,8 мільйона гривень, а сума нелегально здобутих активів, що підлягає легалізації, становить 11,5 мільйона гривень. Під час проведення обшуків у депутата були вилучені два автомобілі марки Mercedes-Benz, колекційні годинники та твори мистецтва відомих художників. Крім того, під арешт потрапили дві квартири, розташовані в історичному центрі Ужгорода, а також п’ять земельних ділянок на вулицях Минайській та Високій, разом із корпоративними правами у приватних підприємствах і товариствах.

У середу, 22 квітня, у Закарпатській обласній прокуратурі повідомили, що передали справу депутата Ужгородської міськради до суду. Йому інкримінують ч. 2 ст. 366-2 КК України (умисне внесення суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації) та ч. 2 ст. 209 КК України (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом). Санкції статей передбачають до 8 років ув'язнення.

Павло Маєрчик покинув слідчий ізолятор відразу після того, як йому було призначено запобіжний захід, сплативши заставу у розмірі 11,5 мільйонів гривень.

Related posts