Такі погодні умови в Україні стали несподіванкою: новий прогноз із непередбачуваними змінами.

Новий день приносить не тільки тепло, але й несподівані зміни погоди. Атмосферні умови можуть вразити: для одних це буде приємна свіжість, а для інших – раптовий дощ. Що ж підготував цей день для вас – дізнайтеся в ексклюзивному матеріалі на TSN.ua.
Оновлений метеорологічний прогноз! Гарячі "тридцятники" нарешті залишать територію України. Навіть у східних та південних регіонах прогнозується температура на рівні +25+29 градусів, повідомила синоптик Наталя Діденко. За її інформацією, 11 червня у більшості областей України очікується +21+25 градусів, а найпрохолодніше буде на заході — від +18 до +23 градусів.
"У середу до нас прийде з північного заходу черговий атмосферний фронт. Відповідно, у західних, північних областях (окрім Сумщини), на Вінниччині, Черкащині, Одещині пройдуть короткочасні грозові дощі, можливі шквали та град. На решті території України опади малоймовірні", -- зазначила Наталя Діденко. У Києві 11-го червня очікуються короткочасні дощі та грози. В другій половині дня чи надвечір місцями можливі сильні зливи. Температура повітря в столиці близько +20 градусів.
Своєю чергою метеоролог Ігор Кібальчич повідомив, що у середу, 11 червня, вночі по всій території України істотних опадів не передбачається. А в денні години у західній частині, ввечері також місцями в центральних регіонах та Приазов'ї пройдуть помірні, подекуди значні дощі, місцями грози, можливий град. Вітер очікується змінних напрямків, 3 -- 8 м/с. Температура повітря вночі становитиме +12...+18 °C, у північних областях та Карпатах +7...+10 °C; вдень +20...+29 °C, у районі Полісся +16...+21 °C.
Загалом червень 2025 очікується теплішим, ніж зазвичай. Про це свідчить прогноз Українського гідрометцентру.
Згідно з повідомленням, середня температура повітря впродовж місяця прогнозується на рівні 19-23 °C, а в гірських регіонах - 15-16 °C, що перевищує норму на 1,5-2 °C. Щодо опадів, очікується, що їхня місячна кількість становитиме 45-82 мм, тоді як в Карпатах та окремих частинах Прикарпаття ця цифра може досягати 103-152 мм, що відповідає нормі.
У своєму інтерв'ю "Главреду" відома українська метеорологиня Вазіра Мартазінова представила більш детальний прогноз погоди на червень. Вона зазначила: "На початку місяця ще збережеться прохолодна погода. Проте, друга половина червня обіцяє бути більш приємною. Очікується зменшення кількості дощів, а температура підніметься до літніх показників, досягнувши +28 градусів. Однак така погода не буде стабільною. В третій декаді червня варто очікувати похолодання та можливі опади". Мартазінова також зауважила, що температура у +40 градусів цього літа малоймовірна.
"На основі моїх прогнозів, липень обіцяє бути дуже спекотним. Однак, за попередніми даними, осінь в Україні, ймовірно, настане раніше, ніж очікувалося. Поки що я не спостерігаю такої ж інтенсивної спеки в серпні, як це було в минулому році. Наразі я не передбачаю подібних температур у своїх розрахунках, але потрібні додаткові уточнення," -- зазначила метеоролог.
Водночас, метеоролог Укргідрометцентру Наталія Птуха в інтерв’ю УНН зазначила, що літо 2025 року підготувало чимало несподіванок.
За попередніми прогнозами, найближчі три місяці обіцяють бути теплими з періодами сильної спеки. Середні температури в цьому часі мають перевищити кліматичні норми на 1,5-2,5 градуса. Як зазвичай, найбільш жаркими місяцями вважаються липень і серпень.
Метеоролог пояснила, що найбільше тепла очікується в південних частинах країни, тоді як західні та північно-східні регіони можуть виявитися дещо холоднішими. Окрім цього, Наталія Птуха звернула увагу на те, що синоптичні процеси можуть розвиватися непередбачувано, тому температура та кількість опадів можуть варіюватися.
Метеоролог підкреслила, що влітку цього року, як і в попередні сезони, варто очікувати коливань температури та нерівномірного розподілу опадів. Вона пояснила, що в теплу пору року характерним є нерівномірний розподіл дощів, особливо в умовах нестабільної атмосфери, коли відбуваються внутрішні конвективні процеси.
"Отже, це стосується, наприклад, розвитку грозової активності в певні години після прогріву земної поверхні. Оскільки цей процес відбувається нерівномірно, то й грозові дощі, які виникають в результаті, також мають неоднорідний характер. Яскравим прикладом цього є ситуація, коли в одній частині міста йде дощ, а в іншій — абсолютно сухо," — зазначила Птуха.
В Україні спостерігаються зміни кліматичних умов. Як повідомляє синоптикиня, більшість місяців у році демонструють позитивну аномалію у відхиленні середньомісячної температури від звичних норм.
"Вона пояснила, що характер опадів зазнає змін: спостерігається зростання кількості зливових дощів, які відрізняються від звичайних, адже мають саме зливовий характер."
Птуха наголосила, що у деяких регіонах збільшуються посушливі періоди. Зокрема, за її словами, десь може бути злива, а десь, навпаки, посушлива погода. Аномальні погодні умови можуть негативно впливати на самопочуття. Тож Птуха порадила українцям бути готовими до вищих температурних показників і адаптуватися до нових кліматичних умов.
Синоптикиня закликала враховувати, що температурні показники можуть бути вищими за кліматичну норму. Відповідно, доведеться адаптуватися.