Тепер з'явилася ще одна проблема. Експерт пояснив, яким чином удари Ізраїлю по Ірану можуть вплинути на ситуацію в Україні та до чого варто бути готовими.
Удар Ізраїлю по газовій інфраструктурі Ірану може призвести до зростання цін на газ в Європі, що, в свою чергу, може вплинути на підвищення вартості газу і в Україні.
Про це у Facebook повідомив екс-голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв. "Ізраїль почав знищувати дронами іранську газову інфраструктуру... для тих, хто думає, що робити із закупівлями газу на цю зиму: це матиме суттєвий вплив на баланс (а відтак -- і ціну в більший бік) природного газу в Європі", -- написав він.
Коболєв зазначив, що Іран раніше постачав газ до Туреччини, яка, у свою чергу, перепродавала його в Європейський Союз. Проте, внаслідок атак з боку Ізраїлю, поставки іранського газу опинилися під загрозою зупинки. Туреччина ж не зможе компенсувати ці втрати російським газом, оскільки обидва газопроводи вже працюють на межі своїх можливостей.
Таким чином, Туреччина буде вимушена або скоротити обсяги постачання газу до Європейського Союзу, або ж збільшити пропорцію більш дорогого зрідженого природного газу (LNG). У будь-якому випадку, це призведе до зростання цін в ЄС. Якщо ж Ізраїль продовжить свої атаки на іранський газовий сектор, то частина російського газу може бути перенаправлена в Іран, -- підкреслив колишній керівник Нафтогазу, закликавши бути готовими до таких змін на ринку.
З огляду на російські атаки на газову інфраструктуру, Україна була змушена знову суттєво збільшити імпорт газу з європейських країн.
Згідно з інформацією від Оператора газотранспортної системи України (ОГТСУ), у травні було імпортовано 501 мільйон кубічних метрів газу, з яких 54% надійшло через Угорщину, 33% – через Польщу, а 12% – через Словаччину. Це відповідає середньому показнику 16,1 мільйона кубічних метрів на добу. Тим часом колишній голова правління ОГТСУ Сергій Макогон зазначає, що для того, щоб Україні вдалося досягти минулорічних цілей щодо накопичення газу в підземних сховищах, необхідно імпортувати близько 870 мільйонів кубічних метрів газу щомісяця, що становить приблизно 29 мільйонів кубічних метрів на день.
Згідно з попередніми даними, вранці 13 червня 2025 року Ізраїль здійснив серію авіаударів по території Ірану, намагаючись знищити ключові елементи ядерної програми та військове командування країни.
Армія оборони Ізраїлю назвала ці атаки "точними превентивними ударами", а прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив про початок масштабної військової операції Лев, який встає (Rising Lion), метою якої є нанесення удару по ядерній інфраструктурі Ірану, його підприємствах із виробництва балістичних ракет та інших військових об'єктах. За словами очільника Ізраїлю, Іран володіє обсягами збагаченого урану, достатніми для виготовлення дев'яти ядерних боєзарядів.
Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що Ізраїль "своїм ударом підготував собі гірку і мученицьку долю" і має очікувати "суворого покарання".
Хаменеї підкреслив, що "сильна рука збройних сил Ісламської Республіки не дозволить йому відпочити" і запевнив, що, незважаючи на смерть кількох командирів і дослідників, їхні наступники "готові продовжити розпочату справу".
Представник збройних сил Ірану генерал Абольфазл Шекарчі оголосив, що Тегеран готує "сміливі дії у відповідь". Він зазначив, що атаки ізраїльської армії вразили житлові приміщення високопосадових осіб та військових командирів, серед яких є жертви.